Президент України Володимир Зеленський скасував укази про присвоєння дипломатичного рангу Володимиру Ар’єву, Артуру Герасимову та Георгію Логвинському.

Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

«Скасувати як такі, що видані безпідставно: указ президента України від 18 травня 2019 року № 275 «Про присвоєння дипломатичних рангів” в частині, яка стосується присвоєння дипломатичного рангу надзвичайного і повноважного посла Ар’єву та Герасимову; указ президента України від 19 травня 2019 року № 298 «Про присвоєння дипломатичного рангу», — йдеться в документі.

Нагадаємо, перший заступник голови профільного комітету Ради Ярослав Юрчишин (фракція «Голос») повідомив, що 10 вересня президент України Володимир Зеленський ініціював звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії.

За словами депутата, таку пропозицію Зеленський пояснює проблемами на окрузі №198 на Черкащині, де переможцем визнали мажоритарника Сергія Рудика, але потім суд скасував це рішення. Результати виборів на окрузі №198 скасував Верховний суд за позовом кандидатки від «Слуги народу».

Пізніше стало відомо, що комітет Ради рекомендував парламенту підтримати подання президента Зеленського про звільнення всіх членів ЦВК.

Своєю чергою, голова ЦВК Тетяна Сліпачук вважає, що комісія працювала належним чином, а можливий розпуск Центрвиборчкому ставить під сумнів легітимність виборчих процесів, проведених нинішнім складом комісії.

Поділитись: