Президент Володимир Зеленський під час липневої телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом запевнив його, що наступний генпрокурор буде «100% його людиною» і займеться справою Джо Байдена.

Про це йдеться в опублікованій Білим домом стенограмі розмови двох президентів.

Трамп заявив, що в Україні був «дуже хороший генпрокурор», маючи на увазі Віктора Шокіна, за часів якого правоохоронці порушили кримінальну справу проти компанії Burisma, де працював син Джо Байдена, основного конкурента Трампа на майбутніх виборах.

Прихильники Трампа закидають Байдену, що той вимагав від української влади звільнити Шокіна.

«Зараз багато говорять про сина Байдена. Про те, що Байден зупинив переслідування, і багато людей хочуть знати про це більше. Тож усе, що Ви і генпрокурор можете зробити, було б дуже добре. Байден хвалився тим, що зупинив це переслідування, тож якщо Ви могли б розібратися з цим...Як на мене, це звучить жахливо», — сказав президент США.

Зеленський запевнив Трампа, що розуміє, про що йдеться.

«Оскільки ми здобули абсолютну більшість в нашому парламенті, наступний генпрокурор стовідсотково буде моєю людиною, моїм кандидатом, якого схвалить парламент, він розпочне роботу у вересні. Він чи вона займеться цією справою, і особливо розбереться із компанією, яку Ви згадали, у цьому питанні. Питання розслідування цієї справи — насправді питання відновлення справедливості, тож ми подбаємо про це, і ми працюватимемо над цією справою», — наголосив він.

Зазначимо, що розмова відбулася 25 липня, з того часу розслідування проти компанії Burisma в Україні не поновлювали.

Нагадаємо, 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу.

Зараз у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • За даними видання The Washington Post, Трамп нібито вимагав продовжити розслідування у справі української газодобувної компанії Burisma, де працював син колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Останній є одним з головних суперників Трампа на майбутніх президентських виборах.
  • У зв'язку з цим у Конгресі США почали «масштабне розслідування» щодо можливих спроб президента Дональда Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані чинити тиск на українську владу, аби та сприяла переобранню Трампа на президентських виборах у 2020 році.
  • Адвокат Трампа Рудольф Джуліані спочатку визнав, а потім заперечив, що просив Україну провести розслідування щодо головного конкурента Трампа на виборах Джо Байдена.
  • Сам Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • Американські конгресмени виступили із вимогою надати їм стенограму розмови Трампа і Зеленського. Цього ж вимагає і сам Байден.
  • Сенатор-демократ Кріс Мерфі заявив, що адвокат Трампа Джуліані висував вимоги оточенню Зеленського, а «українські чиновники боялися наслідків їх невиконання».
  • Водночас голова МЗС України Вадим Пристайко, який стверджує, що чув обидві телефонні розмови лідерів США та України, в ексклюзивному інтерв'ю hromadske запевнив, що Трамп не тиснув на Зеленського.
Поділитись: