Президент України Володимир Зеленський підписав указ, розширивши таким чином перелік осіб, які можуть отримати українське громадянство. Ідеться про іноземців і осіб без громадянства, які воювали на Донбасі, і росіян, яких політично переслідують.

Про це ідеться в Указі президента.

Рішення ухвалене «з метою забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина».

«​​​​Ми розуміємо усю складність політичного стану РФ і хочемо допомогти росіянам, яких переслідують через політичні переконання. Тому тепер вам не потрібно скасовувати російське громадянство, щоб отримати українське. Достатньо подати клопотання про набуття українського громадянства», — цитує Зеленського його прес-служба.

Також це стосується осіб, «які проходять службу у ЗСУ та мають визначні заслуги перед нашою країною, або які звертаються за громадянством України і це становить державний інтерес».

Кабмін внесе на розгляд Верховної Ради законопроєкти про спрощену процедуру отримання громадянства України, а також про порядок надання притулку, додали в прес-службі президента.

18 липня раніше Зеленський надав громадянство 9 іноземцям, які воювали на Донбасі. Раніше Зеленський надав українське громадянство 14 іноземцям. Серед них Юлія Толопа, яка воювала на Донбасі.

Поділитись: