Президент Володимир Зеленський 7 серпня заявив, що незабаром Україна на законодавчому рівні прийме положення про спрощення отримання дозволу для відвідування окупованого Криму.

Про це він заявив на зустрічі з представниками української та кримськотатарської громад під час офіційного візиту до Туреччини, повідомляє Офіс президента.

«Україна не залишить переселенців сам-на-сам із їхніми проблемами… Також, ми розуміємо, як важливо для вас відвідувати родичів та рідну землю. Найближчим часом на законодавчому рівні буде затвердження положення, яке спростить отримання дозволу для відвідування Криму», — йдеться у повідомленні.

Також глава української держави заявив, що російська окупаційна влада у Криму нехтує ідентичністю кримських татар. Він переконаний, що Крим обов’язково повернеться до складу України. Зеленський зазначив, що сьогодні зустрінеться з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав тих, хто виступає за зняття санкцій з Росії, відвідати Донбас та анексований Крим, щоб побачити наслідки дій РФ, через які ці санкції запровадити.

Наразі щоб перетнути кордон, необхідно надати контролюючим органам такі документи:

1. Для громадян, які досягли 16-річного віку:

 • паспорт громадянина України;
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 • дипломатичний паспорт України;
 • службовий паспорт України;
 • посвідчення особи моряка;
 • посвідчення члена екіпажу;
 • посвідчення особи на повернення в Україну;
 • тимчасове посвідчення громадянина України.

2. Для громадян, які не досягли 16-річного віку:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт тепер видається з самого народження) або ще чинний проїзний документ для виїзду дитини за кордон (отриманий до 1 квітня 2015 року) або паспорт громадянина України для виїзду за кордон із відомостями про дитину у віці від 5 до 18 років із вклеєною фотографією;
 • у разі переміщення дитини в супроводі інших осіб, які не є батьками, усиновителями, опікунами, піклувальниками або іншими законними представниками, необхідний нотаріально завірений дозвіл обох батьків на ввезення дитини в Крим і її вивезення на материкову частину України.
 • Свідоцтво про народження – документ, який не посвідчує особу та не підтверджує громадянство України.

У разі в'їзду на територію Криму одного з батьків разом з дитиною необхідний нотаріально завірений дозвіл одного з батьків на ввезення дитини в Крим. 

Відповідно до частини 2 статті 10 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» в'їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в'їзду-виїзду.

Поділитись: