Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає легалізацію грального бізнесу в Україні. Раніше документ схвалив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради.

Там вказано, що 11 серпня документ повернуто з підписом президента.

І що тепер буде?

Закон фактично легалізує гральний бізнес в Україні. Зали з ігровими автоматами дозволять розташовувати тільки в готелях, які мають три-п'ять зірок, а в чотири-п'ятизіркових — казино. Допустимий вік гравця азартних ігор, відповідно до проєкту закону, стартує від 21 року. 

За ведення грального бізнесу без ліцензії кримінальна відповідальність (штраф від 170 до 680 тисяч гривень, за повторне порушення — від 680 до 850 тисяч гривень) або ж позбавлення волі.

Також штрафи можливі за низку порушень організаторів, наприклад, допуск до гри людей, молодших 21 року, — штраф близько 2 млн 360 тисяч гривень, а за повторне порушення — анулювання ліцензії.

А раніше як було?

Гральний бізнес в Україні заборонений законодавчо з 2009 року. Однак з того часу оператори лотерей знайшли лазівку у законі, яку використовують для здійснення цієї діяльності.

Які претензії до закону?

Під час розгляду поправок до закону у Раді допустили неузгодженості. Зокрема, в кінцевому тексті документу було враховано взаємовиключні поправки щодо обрання контролюючого органу.

В Раді переконують, що знають про це і врегулюють колізію окремим законом.  Голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Мар’ян Заблоцький повідомив, що відповідний законопроєкт про зміни в Податковий кодекс уже підтримав фінансовий комітет.

«На найближчому засіданні комітету внесемо туди додаткові зміни, які чітко врегулюють питання контролюючих органів. Очікую, що ці податкові та інші зміни будуть прийняті до кінця вересня», — написав Заблоцький.

Поділитись: