Президент Володимир Зеленський та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відкрили у Маріуполі центр розмінування Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Центр виконуватиме комплексні завдання на морі та суходолі з піротехнічних робіт й підводного розмінування, повідомили на сайті МВС.

«Я хочу привітати всю Україну з відкриттям Центру розмінування. Ми всі бажаємо, щоб ця війна закінчилася. А на вас лежить величезна відповідальність — розмінувати тисячі гектарів звільненої території України. Ми дякуємо вам за те, що ви захищаєте нашу державу», — звернувся Зеленський до працівників ДСНС.

Своєю чергою Аваков зазначив, що невдовзі Донеччину мають посилити вертолітним загоном.

У центрі нестимуть бойове чергування 47 піротехніків ДСНС.

Наразі бойове чергування несуть 47 рятувальників-піротехніків. Центр забезпечений двома піротехнічними машинами важкого типу, чотирма піротехнічними машинами легкого типу, вісьмома оперативно-піротехнічними машинами, однією водолазною оперативно-піротехнічною машиною, бульдозером на гусеничному ходу типу ІМР-2, засобами пошуку ВНП на глибинах від півметра до шести метрів, комплектами дистанційного переміщення ВНП, засобами індивідуального захисту (бронешоломи, бронежилети, окуляри, тактичні костюми легкого типу та типу EOD-9), а також іншим спеціальним обладнанням для проведення піротехнічних робіт.

Також на базі реконструйованої будівлі передбачається розміщення медико-санітарної частини з метою медичного забезпечення діяльності працівників центру та громадян.

Нагадаємо, ОБСЄ вважає міни найбільшою загрозою для населення на Донбасі.

Поділитись: