Президент України Володимир Зеленський та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провели спільний брифінг у Києві.

Зеленський наголосив, що візит членів Північноатлантичної ради НАТО в Україну — це яскрава демонстрація солідарності з нашою державою.

«Дякуємо за незмінну позицію союзників щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України та невизнання анексії Криму. Вдячні за наполегливі вимоги НАТО до Росії припинити агресивні дії та вивести війська з окупованих територій України», — сказав президент.

Він підтвердив, що Україна є послідовним та дієвим партнером Альянсу і прагне поглибити співпрацю з НАТО для зміцнення обороноздатності.

Крім того, за словами президента, Україна розраховує на прискорення процесу досягнення українськими Збройними силами сумісності з силами НАТО.

«Пропонуємо предметно розглянути приєднання України до Програми розширення можливостей НАТО. Певен, що Україна готова до переходу на цей новий рівень співпраці», — сказав глава держави.

За словами Зеленського, Україна також зацікавлена у посиленні взаємодії з НАТО з метою відновлення стабільності та безпеки у Чорноморському регіоні.

Нагадаємо, Північноатлантична Рада приїхала до Києва на запрошення української влади, щоб обговорити питання чорноморської безпеки. Раніше у Міністерстві закордонних справ повідомляли, що візит до України дозволить послам отримати чітке уявлення і затвердити допомогу, запропоновану Альянсом Україні, під назвою «чорноморський пакет».

Зокрема, міністр оборони Андрій Загороднюк анонсував повний перезапуск відносин Північноатлантичного альянсу та України. За його словами вони мають стати більш практичними. Ідею переподання заявки на отримання Плану дій щодо членства в НАТО міністр назвав неефективною. 

Візит розпочався в Одесі 30 жовтня, де генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та посли країн НАТО відвідали Другу постійну оперативну групу НАТО з розмінування (SNMCMG2). Чотири кораблі альянсу з Болгарії, Італії, Румунії та Іспанії у цей час знаходилися у порті Одеси, в рамках патрулювання у Чорному морі. 

Очікується, що генеральний секретар НАТО в Києві виступить перед депутатами Верховної Ради України, а також зустрінеться з міністром закордонних справ Вадимом Пристайком та міністром оборони Андрієм Загороднюком.

Поділитись: