Зеленський ветував виділення понад 500 млн грн на добудову музею Голодомору

Президент України Володимир Зеленський ветував закон, який передбачає виділення додаткових понад 570 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
На картці законопроєкту №9437 вказано, що нині він готується на розгляд з вето президента.
Такий проєкт закону Верховна Рада схвалила 13 липня. Документ передбачає виділення додаткових 573,9 мільйона гривень на завершення будівництва Національного музею Голодомору.
Заступниця голови фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук запевняла, що ініціатива не передбачала загального збільшення видатків державного бюджету на 2023 рік. Також вона зауважила, що саме на платформі музею Голодомору у листопаді планують провести основні офіційні заходи до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років.
Національний музей Голодомору
Національний музей Голодомору почали будувати у 2008 році неподалік Києво-Печерської лаври. У 2010 році відкрили першу частину — меморіал, друга черга передбачає будівництво музею. Комплекс будують за проєктом польської архітектурної студії Nizio Design та української компанії Project Systems LTD.
Голодомор 1932–1933
Голодомор був актом геноциду українського народу, організований керівництвом Всесоюзної комуністичної партії більшовиків та урядом СРСР шляхом створення штучного масового голоду.
Убивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані. Точна кількість жертв невідома, через відсутність даних за той період. Агроном-економіст Степан Сосновий у 1940-х роках дійшов висновку, що від голоду в Україні загинули 4,8 млн людей різного віку, втрати ненародженими після голоду становили 2,7 млн — разом майже 7,5 млн.
У незалежній Україні дослідники з Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України встановили, що внаслідок голоду в 1930-х роках загинули 3,941 млн українців різного віку, а також 1,1 млн — втрати ненародженими.
У 2015 році вчені дійшли висновку, що втрати ненародженими становили 600 тисяч людей. У 2010 році Апеляційний суд міста Києва визнав Голодомор геноцидом та назвав людей, які вчинили цей злочин.
Однак у жовтні 2019 року Музей Голодомору ініціював нове розслідування у справі щодо геноциду українців у 1932–1933 роках. СБУ призначила нову експертизу, за якою визначили, що жертвами Голодомору стали 10,5 млн українців. Із них 9,1 млн — на території УСРР та 1,4 млн — у місцях компактного проживання українців у межах СРСР.
- Поділитися: