Президент Володимир Зеленський підписав розпорядження, яким призначив заступника міністра закордонних справ Євгена Єніна представником України у Міжнародному суді ООН у справах проти Росії.

Відповідний документ опублікований на сайті президента.

Так, Зеленський уповноважив Єніна як агента України у справах проти Росії, зокрема щодо порушення Москвою конвенції про фінансування тероризму, конвенції з морського права, включно з нападом на українські кораблі та моряків біля Керченської протоки.

Заступником Єніна буде посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов. Як зазначає «Українська правда», кістяк команди Україні у справах проти РФ залишився незмінним, бо це насамперед консультанти компанії Covington & Burling, з якою МЗС продовжило контракт.

Нагадаємо, нещодавно Єніна призначили на посаду заступника міністра закордонних справ, тоді як за минулої влади він був заступником генпрокурора Юрія Луценка. З цієї посади Єнін пішов на початку травня 2019 року.

Раніше у міжнародних судах Україну у справах проти Росії представляла Олена Зеркаль. Тепер вона працює в Нафтогазі, де віднедавна стала відповідати за міжнародні судові процеси проти російського Газпрому та Москви загалом.

Поділитись: