Президент Володимир Зеленський підтвердив, що під час візиту до Великої Британії 7-8 жовтня він мав зустріч із керівником британської розвідки МІ-6 Річардом Муром. Про зустріч, яка офіційно не оголошувалася, раніше першим повідомило видання «Дзеркало тижня».

Про це Зеленський розповів в інтерв’ю з президентом Польщі Анджеєм Дудою, яке ті дали для телеканалів «Україна 24» і TVP1.

За словами президента, більшість питань голови МІ-6 стосувалися допомоги Україні щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності, а також боротьби з фейковими новинами.

«Саме вони (британська сторона — ред.) сказали, що в нас велика проблема з тим, що ЗМІ фінансуються не лише українцями… І тому головне питання, про яке ми говорили, якраз про те, що мають бути незалежні ЗМІ, які сьогодні, коли в нас війна, захищають наш суверенітет і територіальну цілісність», — сказав Зеленський.

Він назвав «некоректною» інформацію про склад учасників зустрічі з главою МІ-6 та її зміст, сказавши, що «багато ЗМІ» «внаслідок цього чомусь перетворилися на "жовту пресу". Будемо вірити, що це тимчасово».

А що ж такого було в тій публікації?

Публікація про неоголошену зустріч Зеленського під час візиту до Великої Британії вийшла у виданні «Дзеркало тижня» 12 жовтня. У ній йшлося про те, що в Лондоні відбулася зустріч Зеленського й керівника СБУ Івана Баканова з головою МІ-6 Річардом Муром, який був призначений на цю посаду влітку цього року.

У матеріалі стверджувалося, що Мур порушував на зустрічі три теми: атаки української влади на антикорупційні органи в Україні та прагнення контролювати прокуратуру й суди; ситуація на Сході й дії Росії; і оточення Зеленського — «не тільки офіційне, а й неформальне».

«Як розповіло наше джерело, закритість зустрічі була продиктована саме обговоренням персон з оточення Володимира Зеленського: британці бачать, як витікає інформація з України», — йшлося в матеріалі.

Що офіційно відомо про візит Зеленського до Великої Британії?

Він був успішним. 8 жовтня Зеленський і британський прем'єр Борис Джонсон підписали двосторонню угоду про вільну торгівлю та стратегічне партнерство України з Великою Британією, яка, зокрема передбачає збільшення співробітництва в безпековій та економічній сферах. Нову угоду уклали після того, як Велика Британія вийшла з ЄС.

А Департамент з гарантування експортних кредитів Великої Британії (UKEF) погодив виділення 2,5 млрд фунтів стерлінгів (понад 2,7 млрд євро) для британсько-українських торговельних контрактів. Гроші зможуть використати для інвестицій у сферах безпеки та оборони, сільського господарства, інфраструктури, енергетики, охорони здоров'я тощо.

Крім того, 7 жовтня Україна та Велика Британія підписали меморандум про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сферах. Він передбачає виділення Лондоном 1,25 мільярда фунтів стерлінгів на розбудову військово-морського флоту України.

Поділитись: