Під час візиту президента Володимира Зеленського до Великої Британії Україна підпише меморандум про розбудову військово-морського флоту на суму в 1,25 мільярда фунтів стерлінгів.

Про це Зеленський заявив у коментарі, наданому виданню «LIGA.net».

«Ми всі вірили, що знову з’явиться військово-морський флот в Україні, і нарешті, мені здається, це перший такий потужний крок», — сказав Зеленський.

Президент не уточнив, що саме передбачає меморандум і на що будуть спрямовані кошти, виділені Великою Британією Україні. Ми звернулися по коментар до речниці Зеленського Юлії Мендель.

ОНОВЛЕНО (20:28): Офіс президента повідомив про підписання Меморандуму про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах.

«Важливим є залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Це має суттєво підвищити ефективність і скоротити терміни реалізації спільних проєктів у оборонній сфері, що є критично важливим в умовах загострення ситуації, що триває в Чорноморському регіоні», — йдеться в повідомленні.

Раніше про укладання з Великою Британією угоди про розбудову флоту говорив посол України в Лондоні, колишній міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв'ю «Європейській правді», але також не навів деталей.

А наприкінці серпня про деталі програми відновлення українського флоту розповідало одеське видання «Думская». Сталося це після візиту міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса до Одеси.

Свій візит до Великої Британії Зеленський почав одразу після 22-го саміту Україна-ЄС у Брюсселі. Він завершився підписанням шести спільних угод та запевненням з боку європейських лідерів, що ЄС підтримує прагнення України щодо угоди про асоціацію та проведення реформ на шляху до неї. Детальніше про нього розповіла Оленка Куренкова в цьому матеріалі.

Що ще Зеленський робитиме у Великій Британії?

Зеленський перебуватиме з робочим візитом у Великій Британії 7-8 жовтня. Як повідомляв раніше Офіс президента, на ній президент разом із британським прем'єром Борисом Джонсоном підпише двосторонню угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство.

Як зазначив Зеленський, ця угода допоможе зберегти вільну торгівлю між Україною та Великою Британією, а також розширити торгівлю після остаточного виходу Великої Британії з ЄС.

«Одне з пріоритетних для нашої країни питань, у чому британці дійсно професіонали, — це інфраструктура для психологічної реабілітації для наших воїнів», — додав президент.

Зеленський також зустрінеться з представниками бізнесу у Великій Британії та керівником лондонського фінансового центру Лондон-Сіті, оскільки «це моя мрія — побудувати Київ-Сіті», додав він.

Київ-Сіті?

Це фінансовий центр у Києві, створенням концепції якого займається Нацрада з питань реформ під керівництвом Міхеіла Саакашвілі. У червні він розповідав, що йдеться про запровадження елементу міжнародного арбітражу та міжнародних законів, аби захистити інвесторів від українських правоохоронних органів.

«Це ініціатива, яка дозволить залучити в Україну десятки мільярдів доларів нових інвестицій і створити багато робочих місць», — говорив тоді Саакашвілі.

Поділитись: