Президент Володимир Зеленський обговорив зі Спеціальним представником президента Республіки Іран Мохаммадом Есламі деталі розслідування збиття літака Boeing-737.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Так, Зеленський наголосив, що у питанні з’ясування обставин трагедії іранська сторона дотрималася більшості домовленостей: «Усе, про що ми говорили з президентом Ірану, здебільшого було виконано».

Він уточнив, що йдеться про допуск до роботи у Тегерані 45 українських фахівців, швидку ідентифікацію тіл громадян України та їхнє повернення.

Окремо, як повідомляється, Зеленський акцентував увагу на необхідності забезпечити подальше ефективне розслідування авіакатастрофи.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка зазначив, що «потрібно забезпечити співпрацю відповідних органів двох країн для ефективного розслідування».

Сторони також обговорили компенсації рідним загиблих в авіакатастрофі та створення спільної слідчої групи.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile