Зеленський вважає, що Байден міг би посилити переговори у «нормандському форматі» щодо Донбасу
Президент Володимир Зеленський заявив, що хотів би, аби до «нормандського формату» щодо врегулювання миру на Донбасі доєдналися Сполучені Штати. Він вважає, що майбутній президент США може посилити переговори.
Про це Зеленський заявив в інтерв'ю New York Times, передає пресслужба Офісу президента.
Нормандський формат — це зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Остання така зустріч відбулася 9 грудня 2019 року в Парижі.
«Посилити наші переговори в Нормандському форматі міг би президент Байден, знову ж таки тому, що він добре розуміє питання України та Росії», — зазначив Зеленський, згодом додавши, що Байден розуміє різницю між Україною та Росією.
За його словами, США могли б відіграти ключову роль для реінтеграції Донбасу, тому що для цього «потрібні сильні компанії, сильні технології, безпека та гроші», а, на думку Зеленського, Україна сама з цим не впорається.
«Ми розуміємо, що Сполучені Штати на сьогодні — гарант безпеки у світі, серйозний стратегічний гравець, тому такі кроки могли б прискорити фінал війни на Донбасі та початок великого будівництва, великої реінтеграції Донбасу», — сказав президент.
Водночас Зеленський не хотів, щоб РФ та США домовлялися між собою «про весь світ», зокрема про мир на Донбасі та його умови. Він запевнив, що Україна повинна бути за столом переговорів, бо кожна країна має «свою незалежність і свої бажання».
Також Зеленський припускає, що США могли б доєднатися до «Кримської платформи» з деокупації Криму. Про готовність взяти участь у такій платформі вже заявляла Туреччина та Велика Британія.
Війна на Донбасі
Російські війська незаконно увійшли на територію східної частини України у квітні 2014-го, після чого почалася війна на території частини Донецької та Луганської областей. Російська влада відкидає звинувачення у підтримці самопроголошених республік.
Після останньої «нормандської зустрічі» Україна провела обмін утримуваних із «ДНР» і «ЛНР». Також із 27 липня на Донбасі діє «всеосяжне перемир'я», про яке домовились на засіданні Тристоронньої контактної групи. Водночас бойовики регулярно відкривають вогонь. Внаслідок цього загинули четверо українських військових.
Наступний «нормандський саміт» мав відбутися навесні цього року, але цього так і не сталося.
- Поділитися: