Зеленський закликав депутатів ухвалити два закони, необхідні для отримання допомоги МВФ

Президент Володимир Зеленський закликав народних депутатів на позачерговому засіданні 30 березня ухвалити два законопроєкти, необхідні для отримання допомоги від Міжнародного валютного фонду.

Про це глава держави заявив у своєму відеозверненні.

«Наша країна через коронавірус фактично опинилась на роздоріжжі і має два шляхи. Перший — це ухвалення двох життєво важливих законів, після чого ми отримаємо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів у розмірі щонайменше 10 мільярдів доларів», — зазначив він.

За словами Зеленського, це необхідно для стабілізації української економіки та подолання кризи.

Водночас другий шлях, за словами президента, — це провал цих законів, занепад економіки і навіть загроза дефолту, зазначив він.

«Ми з урядом обрали свій шлях. Тепер черга за вами, шановні народні депутати. Вся відповідальність завтра лягає саме на ваші плечі», — додав Зеленський.

Головною умовою МВФ для отримання Україною траншу є ухвалення законопроєкту про ринок землі та банківський законопроект, який ще називають «антиколомойським», бо його основне завдання — не допустити повернення ПриватБанку колишнім акціонерам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.