Президент Володимир Зеленський закликав народних депутатів на позачерговому засіданні 30 березня ухвалити два законопроєкти, необхідні для отримання допомоги від Міжнародного валютного фонду.

Про це глава держави заявив у своєму відеозверненні.

«Наша країна через коронавірус фактично опинилась на роздоріжжі і має два шляхи. Перший — це ухвалення двох життєво важливих законів, після чого ми отримаємо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів у розмірі щонайменше 10 мільярдів доларів», — зазначив він.

За словами Зеленського, це необхідно для стабілізації української економіки та подолання кризи.

Водночас другий шлях, за словами президента, — це провал цих законів, занепад економіки і навіть загроза дефолту, зазначив він.

«Ми з урядом обрали свій шлях. Тепер черга за вами, шановні народні депутати. Вся відповідальність завтра лягає саме на ваші плечі», — додав Зеленський.

Головною умовою МВФ для отримання Україною траншу є ухвалення законопроєкту про ринок землі та банківський законопроект, який ще називають «антиколомойським», бо його основне завдання — не допустити повернення ПриватБанку колишнім акціонерам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: