Президент України Володимир Зеленський закликав владу Харкова з`ясувати правову колізію і провести громадські обговорення щодо демонтажу погруддя маршала СРСР Георгія Жукова.

Про це повідомила прес-секретар глави держави Юлія Мендель під час брифінгу.

«Ситуація, яка сталася у Харкові, викликала дуже великий резонанс, і власне, це такий приклад недосконалої і непродуманої гуманітарної політики, яка продовжувалася кілька років. І вона показує, що має бути розроблений новий механізм для того, щоб встановити діалог влади і суспільства», — сказала вона.

Мендель зазначила, що закон про декомунізацію передбачає знесення пам’ятників радянським діячам, але водночас там є пункти, згідно з якими, якщо радянські діячі були задіяні у протистоянні нацистській окупації, то вони є винятками.

«Це стосується не лише пам’ятника Жукову, а й провулку Жукова, який існує. Володимир Зеленський закликає владу Харкова з’ясувати цю правову колізію, оскільки тут мають бути чіткі обговорення з громадськістю. Повинно бути прийнято рішення найбільш прийнятне для всіх сторін», — наголосила речниця глави держави.

Водночас, за її словами, оскільки Російська Федерація почала коментувати цю ситуацію зі знесенням погруддя, Зеленський вкотре закликав РФ не втручатися у внутрішні справи суверенної держави.

Нагадаємо, У Харкові протестувальники знесли пам'ятник маршала СРСР Георгія Жукова, який стояв неподалік від Палацу спорту, де мав відбутись з’їзд партії «Довіряй ділам» (партія очільників Харкова Геннадія Кернеса та Одеси Геннадія Труханова).

Своєю чергою, Кернес заявив, що відновить пам'ятник.Поділитись: