З'їзд партії «Довіряй ділам»
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

У Харкові відбувся з’їзд новоствореної партії «Довіряй ділам». Її головою було обрано міського голови Харкова Геннадія Кернеса, співголовою — мера Одеси Геннадія Труханова. Під час з’їзду вони заявили про свої наміри йти на парламентські вибори для того, щоб захистити інтереси регіонів.

«Стоп реванш»

Близько 12-ї години біля харківського Палацу спорту, де був запланований з’їзд так званої партії мерів, зібралися націоналістичні організації з акцією протесту проти новоствореної політсили. Вони заявили, що прийшли нагадати про проросійську позицію очільників ПП «Довіряй ділам» у 2013-2104 роках:

«У 2014 році ці люди, які зараз створили партію тут збирались для того, щоб оголосити «ХНР» (харківську народну республіку - ред.). Ми проти цього. Сьогодні до нас поступила інформація, що суди скликають усіх бюджетників, ми проти того, щоб їх використовували у політичній агітації. Ми підготували фотографії загиблих хлопців, фотографії тих мерів, які створили партію із російськими прапорами», — сказав у коментарі Громадському очільник «Національного корпусу» Харкова Костянтин Немічев.

Націоналісти вишукувались у «коридор ганьби», через який проходили усі запрошені бюджетники, маючи відповідні запрошення, які вони ховали від журналістів та не відповідали на питання — чому вони тут.

Також активісти поклали на землю макет карти України та налили біля неї червону фарбу, усі хто проходив мали переступати через нього та фактично лишати червоні сліди, що ніби символізували кров.

До акції приєднались харківські організації «Національний корпус», «Національні дружини», представники осередку партії «Демократична сокира», націоналістичних організацій «Фрайкор», «Правий сектор», «Світанок», ГО «Харківський антикорупційний центр», «Антикорупційна Рада», ГО «Інформаційно-аналітичний центр Євро Харків».

Біля будівлі ми помітили чоловіків спортивної статури, без розпізнавальних знаків, які відмовились з нами говорити та пояснювати хто вони. Натомість ми бачили, що вони чергували біля бюджетників, які приїхали до будівлі.

Сама будівля Палацу спорту була під посиленою охороною поліцейських та нацгвардійців.

«Діла, а не політичні лозунги»

На початку з’їзду було обрано голову партії — Геннадія Кернеса та співголову — Геннадія Труханова.

За словами Кернеса у партії є чотири основні напрямки:

  • закінчення війни; 
  • допомога переселенцям, яка має стати пріоритетною;
  • прибрання розділення українців на правильних та неправильних, патріотів та сепаратистів;
  • ухвалення нової редакції закону про мову.

«Наша партія підтримає всі ініціативи, щодо припинення збройного конфлікту на Сході України. Мінський формат має бути оживлений та продовжений, альтернативи не існує. Паралельно потрібно починати роботу з українцями по той бік фронту. Закон про мову в такому вигляді - катастрофа, він антиукраїнський», — сказав Кернес.

Геннадій Труханов заявив, що вони готові об’єднуватися з різними політичними силами, які мають аналогічний, схожий курс, таких з ким точно не матимуть справу — не існує:

«Дивлячись з якими пропозиціями вони прийдуть. Якщо вони зараз прийдуть і скажуть, що бачать — Україну зараз потрібно об’єднувати, визнають свої помилки, що вони занадто радикально висловлювали свою думку, або неповажно відгукувались про те чи інше місто, регіон, я скажу «Ну якщо ви так думаєте, давайте. ми готові відкласти все, що було та почати з чистого аркушу», — сказав Труханов.

Також, за словами Геннадія Кернеса, ідея створення партії з’явилась саме у південному регіоні України, зокрема — у нього та Труханова. На наше питання чи консультував їх олігарх Ігор Коломойський сказав, що вони з ним зустрічались, але говорили не про партію, а про «особисте»:

«Це ініціатива Одеси та Харкова. Ми з Трухановим давно спілкуємося. Ми пропонували іншим міським головам. Хто відмовився я не буду називати, тому що «не закривай двері ніколи».

Спілкувався я з Ігорем Коломойським. І що далі? Ніякими грошима він не допомагав і консультаціями також. Це наша особиста справа», — сказав Кернес.

На наше запитання з чим пов’язаний зелений дизайн партії, який використовував нинішній президент Володимир Зеленський, Геннадій Труханов зазначив, що це не пов’язано з гарантом держави, адже він «не оформив авторські права на дизайн, колір»:

«Коли ми об’єднувались — ми дуже толерантно підійшли до цього. Якщо ми беремо назву «Довіряй ділам», то наші партнери з Харкова зелений колір задіяли. Зберегли трохи червоного, жовтого, зеленого. Я не знаю, можливо він (Зеленський) оформив авторські права? Але поки я такого не чув», — пояснив Труханов.

Захід відбувся у харківському Палаці спорту. За словами організаторів — не просто так. Саме тут відбувся останній виступ Володимира Зеленського у складі студії «95-й квартал», пояснив голова партії Кернес.

«Зараз у нього новий шлях. І ми міські голови будемо підтримувати президента для того, щоб жити стало легше», — сказав міський голова Харкова.

Міські голови Харкова Геннадій Кернес та Одеси Геннадій Труханов
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

«Група підтримки»

На заході також були присутні депутати від партії Відродження, зокрема Віталій Хомутинник, Дмитро Святаш. Також був депутат від «БПП» Дмитро Лубінець, який свого часу взяв Геннадія Труханова на поруки. Також на заході бачили опозиціонера Сергія Ківалова (автора закону про мову, який було скасовано Конституційним судом).

Народний депутат Віталій Хомутиннік (по центру)
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

Перед початком заходу стало відомо, що у Харкові націоналісти знесли пам’ятник Жукову. Геннадій Кернес заявив, що його обов’язково відновлять за рахунок благодійного фонду Віталія Хомутинніка.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

На питання про те, чи не псуватимуть імідж партії кримінальні справи відкриті, щодо очільників, Геннадій Кернес заявив — усі вони були політичними:

«Те, що стосується кримінальних справ, як то кажуть «Від тюрми та від суми не зарікайся». Я можу сказати, що те, що називалося кримінальними справами — це просто чиста афера минулої влади щодо мене і думаю відносно Труханова. Що стосується тиску на нас — теж саме. Ми в інтересах людей вели себе так, як могли вести в тих умовах», — сказав Кернес.

Геннадій Кернес також додав, що у разі проходження партії у парламент залишиться на своїй посаді, а там «буде кому працювати». Наступний з’їзд партії відбудеться 9 червня в Одесі, тоді будуть озвучена більш конкретна програма, деталі щодо фінансування та складу.

Поділитись: