Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погоджується на спільний контроль кордону з ОБСЄ, а також «представниками» тимчасово непідконтрольних Україні територій Донбасу для проведення там місцевих виборів.

Про це він сказав на Мюнхенській конференції з безпеки.

За словами президента, він порушував це питання на «нормандській зустрічі» 9 грудня, а зараз воно обговорюється в рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську.

«Я думаю, що у нас є можливість дотиснути, щоб там були як українці, так і представники тимчасово окупованих територій, так і ОБСЄ», — сказав він.

Зеленський також запевнив, що Україна не буде проводити місцеві вибори на непідконтрольній частині Донбасу без контролю українського кордону.

Раніше Зеленський заявив, що українська влада хоче провести місцеві вибори на всій території України, включно з окупованими районами Донбасу, у жовтні 2020 року. Але для цього мають бути створені безпекові та політичні умови.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Поділитись: