Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна запропонує учасникам нормандського формату найближчим часом нову ідею секторального розведення сил на Донбасі.

Про це він сказав під час виступу в суботу, 15 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки.

«Лінія розмежування розбивається на сектори. Здійснюється поступове розведення сил і засобів. Перехід від одного сектора до наступного можливий тільки після того, як СММ ОБСЄ верифікує, що в секторі відсутні будь-які незаконні збройні формування, озброєння і військова техніка», — розповів Зеленський.

Він також нагадав, що на саміті в Парижі лідери Нормандського формату, серед іншого, домовилися узгодити три додаткові ділянки розведення сил і засобів, що має відбутися до кінця березня 2020 року. «Зараз наша сторона запропонувала і майже узгодила одну ділянку, ми в процесі, працюємо», — додав президент.

Раніше учасники Тристоронньої контактної групи на засіданні у Мінську 29 січня не дійшли згоди щодо трьох нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі, водночас попередньо домовилися про розведення у районі КПВВ «Гнутово».

Згодом учасники ТГК погодили, що до наступного засідання мають розробити проєкт дорожньої карти з відкриття КПВВ у Золотому та Щасті.

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: