Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вручило два протоколи про адміністративне порушення президенту Володимиру Зеленському через те, що він не повідомив про «суттєві зміни у майновому стані». Раніше президент сам повідомив НАЗК про зазначене порушення.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Протоколи за статтею 172-6 Кодексу України про адмінправопорушення склав голова відомства Олександр Новіков. Відповідні матеріали буде передано до суду.

Як уточнило НАЗК, йдеться про неподанням Зеленським повідомлень «про суттєві зміни у майновому стані». У разі доведення провини, відповідно до санкції статті, Зеленському загрожує штраф у розмірі 1700-3400 гривень.

Нагадаємо, раніше Зеленський сам звернувся до НАЗК через власне порушення. Він не повідомив про «суттєві зміни в майновому стані», чим порушив законодавство.

Як повідомила пресслужба Офісу президента, в 2019 році родина Зеленського отримала кошти «в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) загальною сумою 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 млн грн».

«Відповідно, вартість цих облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів. Згідно із законодавством, Володимир Зеленський мав подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів з часу купівлі та продажу ОВДП. Проте до реєстру не надходили такі повідомлення», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше проти Зеленського відкрили справу через порушення умов карантину: під час поїздки до Хмельницького глава держави був у кав'ярні без маски за столом із більшою кількістю людей, ніж можна.

19 червня Хмельницький міськрайонний суд мав розглянути питання щодо адміністративного порушення президента Володимира Зеленського через те, що він із делегацією відвідував кав'ярню під час обмежень. Але суддя призупинив провадження і звернувся до Верховного суду для розтлумачення, чи можна очільника держави притягнути до адміністративної відповідальності.

А ще в травні 2019 року Зеленського оштрафували на 850 гривень за демонстрацію бюлетеня під час другого туру виборів 21 квітня.

Поділитись: