Зеленський зустрівся з представниками ІТ-індустрії перед запуском «Дія.City». Про що говорили?

Президент Володимир Зеленський на зустрічі  з представниками ІТ-індустрії, 4 лютого 2022 року
Президент Володимир Зеленський на зустрічі з представниками ІТ-індустрії, 4 лютого 2022 року Офіс президента

Президент Володимир Зеленський та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров провели зустріч із представниками ІТ—індустрії перед проведенням Diia Summit та запуску «Дія.City».

Про це повідомили в Офісі президента.

За даними видання Dev.ua, зустріч ввечері 4 лютого відбулася з топменеджментом найбільших IT-організацій. На ній були присутні близько 70-80 керівників та власників українських IT-компаній.

На зустрічі обговорили нагальні питання розвитку індустрії та запуску спеціального правового й податкового режиму «Дія.City», запланованого на 8 лютого 2022 року.


Що таке «Дія.City»?

Це віртуальна вільна економічна зона зі спеціальним податковим, фінансовим і правовим режимом. Її «резидентам» обіцяють особливий правовий статус, спеціальне оподаткування і лібералізовані трудові відносини.

У Мінцифри зазначають, що резидентство є тільки добровільним, а переходити на особливий правовий статус — не обов'язково.

Окрім того, членам «Дія.City» обіцяють захист від перевірок і необґрунтованих розслідувань завдяки особливій процедурі процесуальних дій. Поки брати участь у проєкті зможуть лише IT-компанії з конкретними видами економічної діяльності.


Зеленський наголосив, що держава всіляко підтримуватиме IT-індустрію, яка створює нові робочі місця в Україні. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також наголосив, що проєкт «Дія.City» створений для допомоги IT-галузі.

За даними Dev.ua, представники IT-компаній, які були на зустрічі, загалом позитивно оцінили її, а Зеленський запевнив присутніх, що «війни не буде» та ФОПи ніхто не чіпатиме. «Це особисті роздуми Данила Гетманцева», — зазначив співрозмовник видання, власник однієї з великих IT-компаній.

Про що йдеться?

Раніше голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю виданню «Обозреватель» заявив, що ФОПам третьої групи єдиного податку (яких багато в IT-індустрії) хочуть обмежити можливість співпрацювати з юридичними особами.

Гетманцев заявив, що роботодавці сплачують менше податків із зарплат, коли ФОПів оформлюють не як співробітників у штат, тож він запропонував обмежити можливість працевлаштування у компанії «зарплатних ФОПів». Цю ініціативу мають розглянути у 2022 році.