Зеленський зустрівся з представниками ІТ-індустрії перед запуском «Дія.City». Про що говорили?

Президент Володимир Зеленський та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров провели зустріч із представниками ІТ—індустрії перед проведенням Diia Summit та запуску «Дія.City».
Про це повідомили в Офісі президента.
За даними видання Dev.ua, зустріч ввечері 4 лютого відбулася з топменеджментом найбільших IT-організацій. На ній були присутні близько 70-80 керівників та власників українських IT-компаній.
На зустрічі обговорили нагальні питання розвитку індустрії та запуску спеціального правового й податкового режиму «Дія.City», запланованого на 8 лютого 2022 року.
Що таке «Дія.City»?
Це віртуальна вільна економічна зона зі спеціальним податковим, фінансовим і правовим режимом. Її «резидентам» обіцяють особливий правовий статус, спеціальне оподаткування і лібералізовані трудові відносини.
У Мінцифри зазначають, що резидентство є тільки добровільним, а переходити на особливий правовий статус — не обов'язково.
Окрім того, членам «Дія.City» обіцяють захист від перевірок і необґрунтованих розслідувань завдяки особливій процедурі процесуальних дій. Поки брати участь у проєкті зможуть лише IT-компанії з конкретними видами економічної діяльності.
Зеленський наголосив, що держава всіляко підтримуватиме IT-індустрію, яка створює нові робочі місця в Україні. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також наголосив, що проєкт «Дія.City» створений для допомоги IT-галузі.
За даними Dev.ua, представники IT-компаній, які були на зустрічі, загалом позитивно оцінили її, а Зеленський запевнив присутніх, що «війни не буде» та ФОПи ніхто не чіпатиме. «Це особисті роздуми Данила Гетманцева», — зазначив співрозмовник видання, власник однієї з великих IT-компаній.
Про що йдеться?
Раніше голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю виданню «Обозреватель» заявив, що ФОПам третьої групи єдиного податку (яких багато в IT-індустрії) хочуть обмежити можливість співпрацювати з юридичними особами.
Гетманцев заявив, що роботодавці сплачують менше податків із зарплат, коли ФОПів оформлюють не як співробітників у штат, тож він запропонував обмежити можливість працевлаштування у компанії «зарплатних ФОПів». Цю ініціативу мають розглянути у 2022 році.
- Поділитися: