Президент Володимир Зеленський узяв участь у засіданні фракції «Слуга Народу», де обговорювали кадрові питання. Про це повідомила заступниця голови фракції «слуг» Євгенія Кравчук.

На засіданні, окрім Зеленського, були присутні голова Верховної Ради Дмитро Разумков і прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За словами Кравчук, депутати обговорили призначення голови Нацбанку, Антимонопольного комітету й віцепрем’єра з питань промислової політики.

Остаточної кандидатури на посаду голови НБУ поки немає, голосування за неї планують на п’ятницю, 17 липня. Народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Качура написав, що наразі розглядається декілька кандидатів, остаточне рішення щодо кандидатури мають ухвалити до середи, 15 липня.

Очільницею АМКУ планують призначити Ольгу Піщанську (наразі є виконувачкою обов'язків глави АМКУ, до цього була першою заступницею), а віцепрем’єром із промислової політики — Олега Уруського. Голосування по них відбудеться в середу, 15 липня.

Також «слуги» із Зеленським, Разумковим і Шмигалем обговорили зміни до Виборчого кодексу щодо проведення місцевих виборів. За словами Кравчук, більшість депутатів схиляється до встановлення порогу партійності виборів, починаючи з 10 тисяч виборців (тобто в населених пунктах, де проживає 10 тисяч людей і більше, участь у місцевих виборах можна буде брати лише від партій).

Завтра, 14 липня, Верховна Рада проведе чергове засідання й два позачергових. На одному з них планують розглянути законопроєкт, який потенційно дозволить звільнити главу Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Поділитись: