Зеленський призначив Олексія Оцерклевича начальником УДО
Фото:

Олексій Оцерклевич

Президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Гелетея з посади начальника Управління державної охорони (УДО) та призначив замість нього Олексія Оцерклевича.

Про це свідчать укази на сайті президента.

Також він призначив Вячеслава Штуного першим заступником начальника Управління державної охорони України, а Максима Донця — заступником начальника Управління.

Оцерклевич був учасником бойових дій на Донбасі із позивним Купол.

Він обіймав посаду заступника командира 1-го механізованого батальйону 93-ї окремої механізованої бригади під час боїв за Донецький аеропорт, згодом виконував обов'язки командира підрозділу, а також був командиром 1 батальйону 54-ї бригади, яка постійно була на передовій.

У грудні 2014 року журналісти російського телеканалу Lifenews показали сюжет про зустріч «кіборгів» з бойовиками ДНР поблизу Донецького аеропорту. На відео видно, що переговори з ватажком терористів Моторолою вів Олексій Оцерклевич. Він потиснув бойовику руку та сказав, що вважає цю війну «братовбивчою», ініційованою політиками та нікому не потрібною. 

Завдяки тому, що він зайняв на якийсь час Моторолу, українським військовим вдалося провести ротацію та вивести в аеропорту поранених бійців без єдиного вистрілу.

Однак після цього деякі бійці 93-ї бригади збирали підписи з вимогою у керівництва штабу звільнити Оцерклевича.

Поділитись: