Рівень довіри до президента України Володимиру Зеленському серед опитаного населення країни становить понад 70%.

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, згідно з оприлюдненими результатами, серед політиків, прізвища яких були представлені в опитувальнику, українці найчастіше висловлюють довіру Зеленському (70,5% опитаних), голові Верховної Ради Дмитру Разумкова (54%), прем'єр-міністру Олексію Гончаруку (36%).

Водночас, недовіру частіше висловлюється колишньому генеральному прокурору України Юрію Луценку (йому не довіряють 88% опитаних), ексголові парламенту Андрію Парубію (83%), п'ятому президенту України Петру Порошенко (80%), народному депутату фракції «Опозиційна платформа — За життя» Нестору Шуфричу (78%), співголовам фракції «ОПЗЖ» Вадиму Рабиновичу (76%) і Юрію Бойку (68%), главі політради партії «ОПЗЖ» Віктору Медведчуку (76%), лідеру фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко ( 74%), міністру внутрішніх справ Арсену Авакову (72%), колишньому прем'єр-міністру Володимиру Гройсману (70,5%).

Крім того, 54,5% опитаних вважають, що дії Зеленського в першу чергу спрямовані на захист загальнонаціональних інтересів, а 24,5% — що його дії в першу чергу спрямовані на захист власних інтересів та інтересів свого політичного оточення.

48% респондентів думають, що нинішня влада краща, ніж попередня, 27% — що вона нічим істотно не відрізняється від попередньої, а 8% — що вона гірша за попередню.

Лише 45% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямі (у вересні 2019 так вважали 57%), 29% — що події розвиваються в неправильному напрямку (у вересні - 17%).

Серед державних і громадських інститутів найчастіше довіру виражають Збройним силам України (їм довіряють 75% опитаних), президенту України (70%), волонтерським організаціям (69%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (64,5%), Національній гвардії України (64%), Державній прикордонній службі (63,5%), церкві (61%), батальйонам добровольців (61%), українським ЗМІ (56%).

Недовіра частіше висловлюється російським ЗМІ (не довіряють їм 76% опитаних), судовій системі в цілому (70%), політичним партіям (66%), місцевим судам (65%), комерційним банкам (64%), прокуратурі (64%), чиновникам (63%), Верховному суду (59%), Конституційному суду України (57%), Національному антикорупційному бюро України (54%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (54%), Національному агентству з питань запобігання корупції (53%), антикорупційному суду (53%), Національному банку України (51%), профспілкам (49%).

В ході дослідження, яке проводилось з 4 по 9 жовтня 2019 року, було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Раніше Центр Разумкова презентував опитування, згідно з яким більшість мешканців України вважає, що події в країні розвиваються в правильному напрямку. Такої думки дотримується 57% опитаних соціологами Центру Разумкова. На думку більшості, нова влада змінить ситуацію в країні на краще.

Поділитись: