Заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль має намір завершити свою роботу в Міністерстві закордонних справ.

Про це повідомляє «BBC Україна». 

«Думаю, що я відпрацювала усі свої завдання. Сьогодні виповнюється п’ять років, як мене було призначено на цю посаду на засіданні Кабміну. І за ці п’ять років мені разом із колегами вдалося виконати усі завдання, які я ставила перед собою, які були перед Міністерством закордонних справ у тих площинах, де я працювала», — заявила Зеркаль.

«Зараз у мене завдання визначитися щодо процедурних питань у арбітражі по моряках. І, думаю, цим я буду завершувати свою каденцію в МЗС. Треба рухатися далі», — наголосила вона. 

На запитання, чи планує вона працювати у посольстві, Зеркаль заявила, що «не зацікавлена залишати країну».

«Я вважаю, що в Україні є багато завдань, які є цікавішими, ніж робота послом. Тому буду зважати на те, де буду потрібна… або не потрібна», — додала дипломат. 

Водночас заступник міністра сказала, що пропозицій до неї щодо нового працевлаштування не надходило. 

«Розумієте, коли ви п`ять років займаєтеся якоюсь проблематикою, ви якісь справи завершуєте, якісь — ставите на курс логічного завершення. І залишатися з цим - нецікаво. Я розумію, що повертається багато моїх колег, які можуть завершувати справи, які ми почали», — сказала Зеркаль. 

Вона нагадала, що меморандуми до Міжнародного суду ООН і Арбітражного трибуналу з морського права вже подані, вони розглядаються судами. 

«Ми зараз фактично вже на середині процесу, і зараз очікуємо на рішення, яке має бути до кінця року. Перше рішення має бути по порушеннях морської конвенції у зв`язку із незаконними діями РФ у Чорному і Азовському морях та Керченській протоці. Ми очікуємо, що це буде вересень — максимально жовтень. Це залежить від арбітрів, — коли вони будуть готові із рішенням. Поки що остаточної комунікації не було. І до кінця грудня буде рішення по юрисдикції по порушеннях міжнародної конвенції із заборони фінансування тероризму та расової дискримінації», — заявила Зеркаль. 

«Тобто, останні місяці цього року будуть визначальними з точки зору того, як ми пройшли першу стадію по юрисдикції. Після ухвали рішення по юрисдикції в судах буде певний період тиші коли суди розглядатимуть Меморандуми — наш і російський. І потім, думаю, не раніше, ніж через півтора року, буде призначено наступні слухання по суті», — заявила вона. 

Разом з тим, Зеркаль висловила думку, що треба дати можливість попрацювати іншим.

Нагадаємо, 21 травня президент України Володимир Зеленський видав низку указів щодо призначення заступників голови Адміністрації президента, помічників президента та радників. Серед них, зокрема, про призначення Зеркаль заступницею голови АП.

22 травня скасував цей указ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile