Жінці, яка анонімно внесла на рахунки однієї з політичних партій понад 2,2 мільйона гривень, повідомили про підозру в порушенні порядку фінансування політичної партії.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва, не уточнюючи про яку політсилу йдеться. Однак джерела у прокуратурі повідомили Громадському, що йдеться про «Батьківщину».

Слідчі встановили, що підозрювана вступила в попередню змову з керівницею відділення одного з банків. Остання, використавши службове становище, забезпечила незаконне оформлення платежів та підбір осіб, від імені яких здійснювали незаконні банківські операції.

Так для реалізації схеми жінка використала персональні дані 15 громадян України, не вказавши себе як власника коштів та платника, таким чином залишившись анонімною особою. Користуючись такою схемою, жінка профінансувала партію Тимошенко на понад 2,2 млн грн. Її підозрюють у вчиненні злочину, передбаченому ст. 159-1 КК України. (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації).

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри керівниці відділення банку.

Нагадаємо, у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» йшлося, що відповідно до звіту Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» за 2018 рік, мільйони гривень на діяльність політсили нібито жертвують громадяни України — утім дехто з них про це навіть не здогадується.

13 березня суд дозволив СБУ перевірити рахунки «Батьківщини» у справі про відмивання коштів.

Поділитись: