Відповідно до звіту Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» за 2018 рік, мільйони гривень на діяльність політсили нібито жертвують громадяни України — утім дехто з них про це навіть не здогадується. Про це йдеться у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Так, у першому і другому кварталі 2018 року на рахунки «Батьківщини» надійшло 23 мільйони гривень, а вже у третьому і четвертому кварталах, коли розпочалася найактивніша рекламна кампанія кандидата у президенти Тимошенко, українці нібито пожертвували понад 130 мільйонів гривень.

«Борди, телевізійні ролики, з'їзди та інші заходи — на все це партії й потрібні кошти. І всі платежі підозріло великі. Жителі сіл у другому півріччі 2018 року почали масово надсилати «Батьківщині» по 148-149 тисяч гривень. А деякі, по два, три, а то й чотири рази», — йдеться у розслідуванні.

Такі суми пояснюються тим, що це межа, за якою починаються спеціальні фінансові перевірки.

Так, мешканці двох сіл Одеської області пожертвували «Батьківщині» ледве не найбільшу кількість грошей — понад 4 мільйони гривень.

Як з'ясували журналісти, одна з донорок — Наталія Зубар, яка зареєстрована у селищі Завалля. 3 жовтня минулого року вона перерахувала «Батьківщині» 149 тисяч гривень. Таку ж саму кількість грошей вона надіслала 4,5,16 жовтня, а за тиждень передала партії ще 130 тисяч гривень. Загалом за майже півроку жінка профінансувала партію майже на 1,5 млн гривень — при цьому жінка працює касиркою у супермаркеті.

На питання, чи платила вона зазначені кошти, вона спочатку здивувалася, а потім розповіла, що давала свою картку племінниці, яка «десь працює і щось робила».

Крім того, гроші партії надсилала і сестра Наталі, Валентина Коречна, зареєстрована у селищі Саврань на Одещині, та її син Владислав.

Жінка також профінансувала «Батьківщину» на 1,5 млн грн у ті ж дні, що і її сестра, а її син перерахував партії Тимошенко близько 1 млн 200 тисяч гривень вісьмома рівними платежами.

Журналістам не вдалось поспілкуватися з Коречною, оскільки її не було вдома. Водночас, син, який за освітою механік-водій, а нині шукає роботу охоронцем за 8,5 тисяч гривень, відмовився поки щось коментувати.

Також, згідно із розслідуванням, у передмісті Києва «прописався» корпоративний донор «Батьківщини» — компанія «Зернові традиції Лопатина», яка перерахувала партії два мільйони гривень. Журналісти з’ясували, що підприємство фіктивне, зареєстроване на методиста місцевого дитячого садка, а також з формальним місцем реєстрації.

Крім того, за кількістю внесків у «Батьківщину» виділилися сумчани, які перерахували партії сотні тисяч гривень.

Так, згідно зі звітом партії, мешканка Сумщини Галина Манько перерахувала партії 700 тисяч гривень, проте у родині жінки пояснили, що спільного з політикою в неї нічого немає і не може бути, оскільки вона свідок Єгови.

Інша сумчанка Наталя Степаненко нібито перерахувала партії 650 тисяч гривень. Її батьки заявили, що це нереально, оскільки дочка заробляє копійки.

Також щедрим донором політсили є і співробітниця автомийки Марина, яка у жовтні минулого року пожертвувала «Батьківщині» 460 тисяч гривень.

У розмові з журналістами, вона спочатку взагалі не зрозуміла про що йдеться, але потім «згадала», що нібито перерахувала кошти. На питання, звідки в неї такі гроші, адже на автомийці зарплата невелика, жінка зазначила, що багато років там працює і гроші збирала на рахунку.

Журналісти також знайшли на Кіровоградщині ще одного «донора» партії Лідію Скубій, яка наприкінці 2017 року збирала кошти на лікування доньки, про що повідомляли і місцеві, і національні ЗМІ, а за чотири дні до Нового року у 2018 році раптом перерахувала «Батьківщині» 149 тисяч гривень. Жінка працює вдома майстром з манікюру. На питання журналістів звідки у неї такі гроші на партію, вона розповіла, що ходила у банк не сама а з людиною з «Батьківщини», яка «допомогла» їй все зробити.

Водночас, сама лідерка партії Тимошенко заявила, що інформація про фіктивних донорів може бути провокацією СБУ.

За іншою версією Тимошенко — люди щиро жертвують кошти, але не хочуть говорити про це публічно, оскільки бояться за своє життя, бо в Україні нібито немає демократії.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile