Культура / Театр

Жінки, яких змінила війна: документальна вистава «Девочки-девочки»

8 серпня, 2018 16:54
Культура/Театр/Жінки, яких змінила війна: документальна вистава «Девочки-девочки»
Зберегти
Вигляд
Дев’ять невигаданих історій жінок, які працювали у зоні бойових дій на Донбасі — у київському «PostPlayТеатрі» показали документальну виставу «Девочки-девочки». Серед них — спогади волонтерок, військових та журналістки. Про несправедливість, про біль, про любов і невизнання, а також про мету та жіночу силу.

Вистава – це лише одна складова проекту «Жінки та війна» режисерки Галини Джикаєвої та Дена Гуменного, Яни Гуменної. Громадське розповідає про проект.

У залі театру, окрім акторок та режисерів, вміщується трошки більше 40 людей. Усе заставлено дерев’яними ящиками, імітуючи бліндажі та траншеї. У «PostPlayТеатрі» кажуть, що зробили все, аби глядачам було незручно. Таку схему «сцени» колись описала одна з героїнь постановки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми збираємось підкорювати Марс, а на цій планеті помирає Сенцов» — режисерка «Театру.doc»

Режисерка Галина Джикаєва розповідає, що «Девочки-девочки» — це документальна вистава. Тобто це коли акторки беруть інтерв'ю у жінок, яких потім будуть грати. Вони розшифровують ці тексти, здають драматургам, а ті конструюють структуру виступу, не змінюючи жодного слова, зберігаючи фонетику, усі паузи та манеру розмови героїнь.

«Це взагалі такий феномен, як українська жінка в умовах катастрофічної реальності вміє залишатися жінкою. Ми їх коли вперше побачили, то були шоковані: зачіски, макіяж, і ми сидимо такі всі театралки зачухані. Вони просто богині. Ми навіть чатик створили «богінькі». І всі вони пройшли пекло війни, і досі дехто їздить туди та допомагає. Для мене було дуже цікаво дослідити їхню реальність, з чого вони створені. Що це за люди, які ризикнули своїм здоров'ям, дехто навіть лишив дітей, та поїхали на фронт. Це дуже цікаво, як в українську мирну реальність входить реальність військова… у жіночій сукні», — розповідає авторка проекту «Жінки та війна» та режисерка Галина Джикаєва.

Також вона розповідає, що у наступних показах кілька історій будуть розказані від першої особи, тобто самими героїнями про реальні події, які вони пережили на війні.

«Плануємо у вересні проект для свідків. Одне скажу — він буде музичний. Гратимуть, співатимуть та розповідатимуть самі дівчата, волонтерки, які їздять на фронт, піднімають бойовий дух. Поки що їх троє. Може, до того часу долучиться ще хтось», – каже Галина про продовження проекту.

Наступні вистави відбудуться 8-9 вересня 2018 року у приміщенні «PostPlayТеатру».

Пов`язані новини