Найбільшим донором партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» у другому кварталі 2019 року виявився мешканець Черкаської області, котрий не знав про «свої» перерахування до фонду політсили.

Аналітики Руху ЧЕСНО знайшли у фінансовому звіті партії Тимошенко виплати від жителя села Полянецьке поблизу Умані, Романа Шмалюка. Загальна сума перерахувань склала 1,5 мільйона гривень. Водночас, чоловік переконує, що партію не фінансував, ніколи не був її членом та не працював на неї на виборах.

Аналітики звернулися до заступника голови політради «Батьківщини» Івана Крулька, котрий підписував фінансовий звіт партії, однак той пояснити ситуацію не зміг.

«А звідки я можу коментувати якісь слова когось, хто мені дзвонить? Тим більше, що це є у звіті, який є на сайті… Це проблеми донора. Подавайте на нього, куди хочете. Нехай він відповідає, перераховував чи ні», — відповів Крулько.

Аналітики переконують, що вже неодноразово виявляли донорів ВО «Батьківщина», які або заперечували, що фінансували політсилу, або не могли пояснити походження цих коштів. 

«Дивно те, що люди з різних міст та областей того самого дня перераховують кошти в одному місці. При цьому суми переказів майже завжди теж є однаковими – 140-149 тисяч. Під час таких операцій платник фактично уникає банківської перевірки походження цих коштів, яка є обов'язковою в разі здійснення переказу від 150 тисяч гривень», — наголошують в ЧЕСНО.

Загалом від приватних осіб і підприємців у другому кварталі 2019 року партія «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» отримала 11,7 мільйона гривень. 

Нагадаємо, аналітики Руху ЧЕСНО підрахували, що протягом жовтня 2019 року 16 народних депутатів без поважних причин пропустили понад 30% голосувань у Верховній Раді, найбільше пропускав Віталій Данілов від фракції «Батьківщина».

авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: