Ніна Резніченко — засновниця та керівниця громадської організації «Афіна. Жінки проти раку». Вже п’ять років вона живе у ремісії — у жінки виявили рак молочної залози. Її організація однією з перших виступила за узаконення медичного канабісу в Україні та підтримала петицію з вимогою законодавчо врегулювати канабісу для науки та медицини.

«Багато з пацієнток, які виступили за узаконення, дізналися про користь канабісу для онкохворих від тих, хто офіційно лікувався таким методом в інших країнах», — говорить Ніна.

Препарати, створені на основі канабісу, застосовують при хронічних болях, епілепсії, астмі, хворобах Альцгеймера та Паркінсона, при лікуванні посттравматичного синдрому у військових. Онкохворі, які вживають такі препарати, говорять, що це підвищує апетит, допомагає від безсоння та при нудоті, заспокоює нерви.

Співзасновниця ГО «Афіна. Жінки проти раку» Вікторія Романюк в ремісії з 2016 року. Жінка живе у Луцьку, там у неї виявили рак молочної залози, проте лікування вона продовжила в Національному інституті раку в Києві. Жінка говорить — суспільство не до кінця розуміє необхідність узаконення марихуани, адже не всі стикаються з проблемами онкохворих.

«Коли я бачу у фейсбуці реакції на пост Уляни Супрун про медичний канабіс, то розумію наскільки ці люди далекі від реальності. Пишуть, що Супрун наркоманка, різні образи в її бік. Оцінити це може лише та людина, яка сама зіштовхнулася з проблемами, які вирішує канабіс. Я зараз на зв’язку з дівчиною, яка помирає. Їй 28 років, у неї 4 стадія раку, і її не можна врятувати. Їй колять морфін, він знеболює, але вона не спить вже тиждень. Я думаю, що канабіс міг би усунути цю проблему. Але поки наша медицина цього методу не використовує», — говорить Вікторія.

Цього року організація Ніни візьме участь у Міжнародній медичній канабіс-конференції, яка відбудеться наприкінці травня у Києві. Там обговорюватимуть використання канабісу при лікуванні хворих на СНІД, епілепсії, посттравматичного синдрому, використання препаратів при лікуванні раку. Перша конференція відбулася торік у Харкові.

Нині петиція на сайті Верховної Ради зібрала більше 13 тисяч підписів із 25 необхідних. Збір підписів триває до 30 квітня. Серед підписантів — 16 громадських організацій та благодійних фондів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я вдячна раку, вся жесть зі мною вже сталася»

Поділитись: