Журналіст російського каналу «Дождь» Олексій Коростельов повідомив, що його не пустили в Україну.

Журналіст російського каналу «Дождь» Олексій Коростельов повідомив, що його не пустили в Україну.

Про це Коростельов повідомив у коментарі Громадському.

За його словами, його не пустили до України з двох причин: по-перше, тому що у журналіста не було необхідної суми на проживання. 

Друга причина, за словами журналіста, це відсутність запрошення з України. Однак, він заперечує це.

Коростельов стверджує, що їхав на стажування і всі документи, включаючи зворотний квиток і бронь в готелі, мав при собі.

Як повідомив журналіст у Facebook, раніше він бував у Києві двічі і проходив контроль на кордоні без проблем.

Він стверджує, що прикордонники близько 4 годин тримали його на паспортному контролі, потім відвели у транзитну зону. «Я повинен чекати зворотний рейс до Кишинева, який оплатила українська сторона. До Москви квиток не купили, паспорт не віддають», — наголосив він.

Коростельов додав, що наразі перебуває в аеропорту «Бориспіль» і чекає рейс до Кишинева.

«Точніше, мені навіть важливіше паспорт забрати, який мені пообіцяли на посадці віддати. Щодо скарги поки не думав, але в рішенні прикордонслубжи сказано, що рішення можна оскаржити через суд», — повідомив журналіст.

Журналіст стверджує, що рішення може оскаржити у військовій частині Борисполя.

Також Коростельов повідомив, що зв'язався організаторами стажування, на яке журналіст їхав. «Так, ми тримаємо зв'язок, вони направили листи в усі інстанції від імені Євросоюзу», — сказав він.

На питання Громадського, з чим журналіст пов'язує заборону на в'їзд йому, Коростельов сказав:

«Чесно, пов'язувати з чим завгодно можна, навіть з перемогою збірної Росії вчорашньої — фейсбук он як кипить. Я ніяк перед Україною особисто не завинив, але не сказати, що і останні події з (російським журналістом, смерть якого інсценувала СБУ, — ред.) Бабченком і цими розстрільними списками могли якось вплинути на рішення прикордонників, я теж не можу».

Громадське також звернулось до Держприкордонслужби з проханням підтвердити заборону в'їзду журналісту «Дождя».

26 червня в Україну не впустили російського журналіста, главу комісії Громадської палати РФ з розвитку інформаційного простору, ЗМІ та масових комунікацій, оглядача каналу «Россия 24» Євгенія Прімакова.

Нагадаємо, у січні 2017 року Нацрада заборонила російський канал «Дождь» через невизнання Криму українським. 

Як заявив член Нацради з питань телерадіомовлення Сергій Костинський, моніторинг ефірів телеканалу відбувався протягом року. За його словами, політика «Дождя» направлена на легітимізацію анексії Криму.

Поділитись: