В Україну не впустили російського журналіста, главу комісії Громадської палати РФ з розвитку інформаційного простору, ЗМІ та масових комунікацій, оглядача каналу «Россия 24» Євгенія Прімакова.

В Україну не впустили російського журналіста, главу комісії Громадської палати РФ з розвитку інформаційного простору, ЗМІ та масових комунікацій, оглядача каналу «Россия 24» Євгенія Прімакова.

Про це Громадському повідомив речник Держприкордонслужби Олег СлободянЗа його словами, журналіст прилетів до Борисполя з Мінська близько 9 ранку 26 червня. 

Але Прімакова не пустили через те, що «один з правоохоронних органів» заборонив йому в'їзд до України на п'ять років. 

Слободян зазначив, що не уповноважений розкривати, який саме орган ухвалив це рішення.

Прімаков написав у Facebook, що планував взяти участь у експертній конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі по свободі ЗМІ в Києві.

За словами журналіста, представники спецслужб оголосили, що він становить загрозу для безпеки України, тому йому заборонений в’їзд у країну.

«Хоча конкретну причину мені не назвали. Нажаль українська сторона займається саморозстрілом», — зазначив Прімаков.

Журналіст додав, що у штаб-квартирі ОБСЄ у Відні підтвердили, що його внесли до списку учасників конференції.

Прімаков розповів виданню «Политика сегодня», що зараз він перебуває в аеропорту Києва і чекає на літак до Мінська, бо прямих рейсів до Росії немає.

«Паспорт мені обіцяли мені повернути перед самим вильотом», — додав він.

Глава Союзу журналістів Росії Володимир Соловйов заявив, що Прімаков також мав висвітлювати візит російського омбудсмена Тетяни Москалькової до України.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що готують ноту протесту через це рішення української влади.

Також 26 червня в Україну не пустили громадянку Великобританії, кореспондентку пропагандистського каналу Russia Today Полу Слієр.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив жаль через заборону в'їзду Слієр та Прімакову, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я знову підкреслюю, що всі країни-члени ОБСЄ повинні сприяти вільному переміщенню журналістів по регіону», — сказав він.

Як повідомлялося, російському актору та каскадеру Борису Каморзіну заборонили в’їзд в Україну через візит до Криму.

Також прикордонники не пустили в Україну учасника російського гурту «А-студио», якому разом з іншими 103 діячами культури заборонили в'їзд в Україну.

Поділитись: