Журналіст The Washington Post Джейсон Резаян дасть свідчення в федеральному суді США проти влади Ірану. Він звинувачує уряд країни у викраденні, утримуванні в заручниках і тортурах. Його звільнили з в'язниці три роки тому.

8 січня Резаян збирається розповісти журналістам деталі свого 18-місячного ув'язнення в тюрмі Тегерана. Журналіст працював спеціальним кореспондентом Washington Post у з 2012 по 2016 рік.

Його арештували перед тим, як він мав опублікувати план влади США щодо обмеження іранської ядерної програми. Також на 2 місяці затримали його дружину. Журналіст вимагає компенсації у розмірі мільйона доларів та визнати, що його арешт — спроба шантажувати американську владу.

У в'язниці він перебував 544 дні. Джейсона Резаяна звільнили внаслідок обміну ув’язненими, у день, коли підписали ядерну угоду.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема — заборони на міжнародну торгівлю нафтою. Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Проте 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану. А вже 5 листопада 2018 року відновлені санкції США проти Ірану набули чинності. Під санкції потрапили понад 600 компаній та фізичних осіб з Ірану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном.

Поділитись: