Журналісти Bihus.Info виграли у Гладковського справу про наклеп. Вони розслідували розкрадання в оборонці

Ексзаступник секретаря РНБО Олег Гладковський під час засідання Вищого антикорсуду, Київ, 18 жовтня 2019 року
Ексзаступник секретаря РНБО Олег Гладковський під час засідання Вищого антикорсуду, Київ, 18 жовтня 2019 рокуВікторія Рощина / hromadske

Вінницький апеляційний суд відмовив колишньому заступнику секретаря Ради національної безпеки й оборони Олегу Гладковському в задоволенні позову проти журналістів Bihus.Info. Посадовець стверджував, що в журналістському розслідуванні про розкрадання в оборонній сфері оголошена неправдива інформація, і вимагав відшкодування «моральної шкоди» розміром 2 мільйони гривень.

Про це повідомляється на сайті Bihus.Info.

Розслідування було опубліковано ще у 2019 році. До суду Гладковський-старший подав у серпні 2020 року, пропустивши законні строки позовної давності.

Три роки справу слухали в суді першої інстанції. У березні 2023 року Вінницький міський суд ухвалив рішення на користь колишнього заступника секретаря РНБО часів Петра Порошенка.

Проте адвокати журналістів оскаржили це рішення, і вже 19 червня 2023 року колегія суддів повністю скасувала його.

Що це за розслідування?

У лютому-березні 2019 року журналісти Bihus.Info опублікували серію розслідувань про корупційні схеми в оборонній галузі «групи Гладковського-Жукова-Рогози», одним з учасників тріо був син тодішнього заступника глави РНБО Олега Гладковського Ігор.

За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. За корупційною схемою державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

У липні 2021 року справу Гладковського-старшого передали до суду. Його обвинувачують у завдаванні збитків державі на 17,44 млн грн.

Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши в приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів». У березні 2021 року Жукова звільнили від відповідальності у справі.

У лютому 2022-го Касаційний суд Верховного суду остаточно відмовив Ігорю Гладковському в позові до журналістів Bihus.Info — Дениса Бігуса та Лесі Іванової. Він вимагав визнати розслідування щодо розкрадань у галузі оборони недостовірним та спростувати його.