Суд остаточно відхилив позов Ігоря Гладковського до Вihus.Info щодо розкрадання в оборонці
Касаційний суд Верховного суду 18 лютого остаточно відмовив Ігорю Гладковському в позові до журналістів Bihus.Info — Дениса Бігуса та Лесі Іванової. Він вимагав визнати розслідування щодо розкрадань в галузі оборони недостовірним та спростувати його.
Про це повідомляє Bihus.Info.
Рішення суду ще не оприлюднили, утім, воно залишає чинним рішення попередньої інстанції — Київського апеляційного суду.
Починалася ця справа ще з рішення Подільського районного суду Києва, який у липні 2020 року визнав неправдивим відеосюжет про розкрадання в оборонній промисловості і назвав його таким, що порушує особисті немайнові права Ігоря Гладковського.
Суд зобов’язав журналістів протягом 10 діб із дня набрання рішенням суду законної сили спростувати поширену неправдиву інформацію, зачитавши диктором у програмі «Наші гроші». Натомість журналісти подали апеляцію.
У грудні 2020 року Київський апеляційний суд задовольнив скарги журналістів і скасував рішення суду першої інстанції. Тоді адвокати журналістів із зали суду повідомили, що судді кілька разів звертали увагу на необґрунтованість вимог Гладковського: так, наприклад, у своєму позові він вимагав від авторів розслідування спростувати слова, які вони взагалі не говорили — про те, що Гладковський є організатором схеми розкрадання оборонних коштів.
Більше про розслідування
У лютому 2019 року журналісти з проєкту Bihus.info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі розкрадачі — щонайменше 250 мільйонів гривень.
Як стверджують журналісти, до схеми був причетний Ігор Гладковський, син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського. Олег Гладковський, зі свого боку, був близьким другом тодішнього президента Петра Порошенка.
За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. Через корупційну схему державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок, а керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков: він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши в приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів». У березні 2021 року Жукова звільнили від відповідальності у справі.
У квітні 2021 року Гладковського-молодшого оголошували в розшук, втім, дещо пізніше він сам приїхав до України й отримав обвинувальний акт у справі про розкрадання та одержання майже мільйона гривень хабаря.
- Поділитися: