Об'єднання журналістів «Ініціатива 34» закликало комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики провести позачергові слухання за участі працівників Генпрокуратури щодо доступу ГПУ до внутрішньої документації видання «Новое время».

На засіданні комітету «Ініціатива 34» пропонує розглянути дії ГПУ на предмет дотримання українського та міжнародного законодавства у галузі свободи слова.

Об'єднання назвало отримання доступу до документації видання грубим порушенням законів України та її міжнародних зобов’язань щодо забезпечення свободи слова та захисту роботи журналістів. Та висловило свою підтримку журналістам «Нового времени».

«Дії Генеральної прокуратури є прямим наступом на свободу слова, тиском на журналістів та їхні джерела, а також перешкоджанням виконанню професійних обов'язків працівників ЗМІ та мають припинитись. Право журналістів на отримання та публікацію суспільно значущої інформації, зокрема наданої конфіденційно, з гарантією нерозкриття джерел, має бути відновлено та захищено заради здорового розвитку українського суспільства», — ідеться у заяві журналістів.

Як зазначила ініціатива, наступне засідання комітету відбудеться 27 лютого, утім ГПУ може прийти в редакцію в обшуком до цього часу.

«Саме тому існує нагальна потреба в публічному заслуховуванні цієї справи у парламенті», — ідеться у заяві.

Раніше Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» через матеріали про прокурора Олександра Корнійця.

Журналіст Іван Верстюк заявив, що розцінює як тиск на редакцію вимогу Генпрокуратури про надання доступу до внутрішніх матеріалів редакції та імейлів і документів, які він надсилав на редакційні пошти.

Розслідування ГПУ, у межах якого ухвалили таке рішення суду, стосується матеріалу Верстюка «Діамантова дочка» про дочку колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яка навчається в Британії. У виданні зазначають, що при публікації матеріалу спиралися на розслідування Британського кримінального агентства.

ГПУ пригрозила обшуками, якщо редакція не надасть доступ до документів та матеріалів. Наразі редакція оскаржує рішення суду.

Зазначимо, що Олександр Корнієць є фігурантом справи «діамантових прокурорів», у липні 2015 року його затримали на хабарі. Його звільнили, але справа досі перебуває в суді. У матеріалі «Нового времени» зазначено, що екс-прокурор при зарплаті 200 тисяч гривень на рік оплатив навчання дочки на суму понад 120 тисяч фунтів стерлінгів. ГПУ вважає публікацію цих відомостей розголошенням таємниці досудового слідства.

Поділитись: