Журналістка hromadske Ольга Токарюк, Крістіано Тінацці та Рубен Лагаттолла
Фото:

Франко Дзамбон

Журналістка hromadske, редакторка відділу Світ Ольга Токарюк знімає документальний фільм про справу українського нацгвардійця Віталія Марківа. Спільно з трьома колегами-журналістами з Італії вона працює над міжнародним проєктом фільму-розслідування із робочою назвою «Не в тому місці, не в той час» (The Wrong Place).

Мета проєкту — з’ясувати обставини загибелі журналістів Андреа Роккеллі та Андрія Міронова 24 травня 2014 року під Слов’янськом. В їх убивстві італійський суд звинуватив ексбійця Нацгвардії Віталія Марківа і в липні 2019 року засудив його до 24 років ув’язнення.

«Ця справа стала політичною, в ній було звинувачено та засуджено одного українського військового з подвійним громадянством. Але чи він дійсно винен?», — йдеться на фейсбук-сторінці фільму. 

«Ми зробили те, чого не змогли або не захотіли робити італійські слідчі поїхали на місце подій. Ми двічі побували на місці загибелі журналістів у Слов’янську, а також на горі Карачун, де тоді розташовувалися українські військові, — розповідає Ольга Токарюк, співавторка документального фільму. Ми знайшли свідків тих подій, чия версія ще ніде не фігурувала. Ми провели тести зброї та видимості з Карачуна, аби перевірити тези звинувачення про нібито причетність Марківа. В результаті вимальовується картина, яка суттєво відрізняється від версії італійського суду».

Автори проєкту наголошують на його незалежності. Кошти для завершення роботи над фільмом планують зібрати за допомогою краудфандингу, який уже стартував в Італії. Наразі вдалося зібрати лише п’яту частину необхідної суми. Незабаром підтримати документальний фільм зможуть і українські користувачі - на Спільнокошті. 

На підтримку проєкту на своїх сторінках у твітері висловилися, зокрема, журналіст американської телекомпанії PBS Саймон Островський та ексдепутатка Європарламенту Ребекка Гармс. 

Поділитись: