Журналістка Громадського Анастасія Станко восени отримає Міжнародну премію за свободу преси 2018 року. Церемонія нагородження відбудеться у Нью-Йорку.

Журналістка Громадського Анастасія Станко восени отримає Міжнародну премію за свободу преси 2018 року. Церемонія нагородження відбудеться в Нью-Йорку.

Про це йдеться у прес-службі Комітету захисту журналістів (CPJ), який вже 28-й рік вручатиме цю премію.

Нагороду вручають журналістам з усього світу, які демонструють не тільки відданість професії, але й відвагу у своїй роботі та захисті права на свободу слова попри напади та погрози.

«Нагороду розцінюю як аванс і розділяю з усіма українськими журналістами, котрі, працюючи над темами україно-російської війни та боротьби з корупцією,  завжди на двох фронтах — зовнішньому та внутрішньому. Українські журналісти тим не менше, незважаючи на шалений суспільний тиск, фейки , російську пропаганду та українську контрпропаганду, все ж залишаються відданими професії і доносять правду до суспільства. Нагорода — це як ще один знак, що наша робота не марна», — говорить Станко.

Анастасія Станко — спеціальна кореспондентка Громадського, яка спеціалізується на темах війни на Донбасі, розслідувань справ Майдану та оборонного сектору країни.

Станко неодноразово піддавалася цькуванню та погрозам за свою роботу на Сході. Найгучніший випадок стався в 2016 році, коли її звинуватили у викритті позицій українських військових в Авдіївці. Проте подальше розслідування інциденту Службою безпеки України не виявило порушень у її роботі. Станко та Громадське подали позов про захист честі та гідності, вимагаючи спростування брехні, яку поширила проти журналістки та організації пресс-служба АТО.

Цьогорічна церемонія нагородження і благодійна вечеря відбудуться 20 листопада в Нью-Йорку. Організатором заходу виступить Білл Вітакер, заслужений журналіст та кореспондент проекту «60 Minutes». Вестиме церемонію Мехер Татна, президент Голлівудської асоціації іноземної преси.

Окрім Станко лауреатами стали Амаль Халіфа Ідріс Хаббані (Судан), Нґуен Нґок Нху Цін (В’єтнам) та Руз Мелі Реєз (Венесуела).

Зазначимо, що у 1998 році лауреатом цієї премії став журналіст Павло Шеремет, убитий у Києві влітку 2016 року.

Раніше журналіст Громадського Кутєпов став переможцем премії «Телетріумф». До короткого списку премії «Телетріумф» потрапили три матеріали Громадського.

Поділитись: