Журналістка програми розслідувань «Схеми» Наталія Седлецька заявила, що українського олігарха російського походження Павла Фукса затримали, коли він прилетів на мексиканський курорт Канкун. Водночас Фукс назвав цю інформацію фейком.

Про затримання Фукса Седлецька повідомила, посилаючись на два її джерела з «системи міжнародного правопорядку та з оточення самого бізнесмена».

«Він летів приватним літаком із Британії (Фарнборо) і був затриманий міграційними службами на кордоні. Цікаво, що на борту із ним справді перебував впливовий український депутат Андрій Іванчук (Народний Фронт). Іванчука відпустили. Проблеми на кордоні виникли тільки у Фукса», — зазначила журналістка.

За її словам, олігарха утримувала в аеропорту Канкуна міграційна служба Мексики, згодом до нього приїхали працівники українського посольства.

Седлецька допускає, що Фукса затримали, бо він «перебуває у чорному списку США». За її словами, «це з’ясувалось по прильоту у Мексику, і вплинуло на рішення місцевих прикордонників пускати Фукса в країну чи ні».

Вона додала, що перевірятиме інформацію про те, із чим пов’язане затримання олігарха.

«Українська правда» звернулася за підтвердженням цієї інформації до самих Фукса та Іванчука, але наразі відповідей не отримала.

Водночас у коментарі «Українській правді» Фукс заперечив інформацію про його затримання і назвав її фейком. Він розповів, що зараз перебуває в Мексиці й не мав проблем з прикордонниками. Джерело, близьке до Фукса, також заперечило затримання бізнесмена, однак підтвердило, що олігарх прилетів до Мексики з депутатом Іванчуком.

У січні 2018 року телеканал Al Jazeerа опублікував розслідування, згідно з яким у 2015 році депутат Олександр Оніщенко та бізнесмен Павло Фукс, який на той час був громадянином РФ, уклали угоду з олігархом-утікачем часів Януковича Сергієм Курченком, який нині переховується від українського слідства в Росії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Українські олігархи в розслідуванні Al Jazeerа: схеми Фукса та Онищенка

Поділитись: