Журналістку Юлію Полухіну відпустили. Уранці 26 грудня 2019-го до квартири спецкореспондентки незалежного російського видання «Новая газета» Юлії Полухіної прийшли з обшуками. Як повідомили в редакції, обшуки пов'язані з її матеріалами про війну на Донбасі.

««Новая газета» ще раз висловлює здивування діями слідчих органів, які не звернулися до редакції за необхідною інформацією, що прийшли з обшуками додому до журналістки, де знаходилися малолітні діти, і недопуском до неї адвоката», — заявили в редакції «Новой газеты».

Слідчий комітет Росії підтвердив затримання Полухіної. Обшуки й затримання журналістки проводили в рамках кримінальної справи про діяльність «ПВК Е.Н.О.Т».

У лютому 2019-го «Новая газета» опублікувала матеріал Полухіної «Еноты в клетке». У ньому ідеться про те, як Росія фінансувала та курувала бойовиків на Донбасі й в Криму. Тепер же учорашні куратори «зачищають "хвости"», а їхні «підопічні» замість грошей і нагород отримують кримінальні справи.

Уранці 26 грудня до московської квартири журналістки прийшли представники Слідчого комітету Краснодарського краю РФ разом із Спецпідрозділом швидкого реагування. Обшуки «стосувалися дій незаконних збройних формувань на території Донбасу, а також з розслідуваннями фактів контрабанди», повідомили у виданні. Полухіну забрали у невідомому напрямку, вдома лишилися двоє дітей.

Поділитись: