УКРАЇНА

Журналістці Жанарі Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, нададуть статус біженки в Україні

30 вересня, 2018 14:30
УКРАЇНА/Журналістці Жанарі Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, нададуть статус біженки в Україні
Зберегти
Вигляд
lead
Верховний Суд України ухвалив рішення на користь журналістки Жанари Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, і зобов’язав Державну міграційну службу надати їй статус біженки.

Верховний Суд України ухвалив рішення на користь журналістки Жанари Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, і зобов’язав Державну міграційну службу надати їй статус біженки. 

Про це повідомила народна депутатка Світлана Заліщук. 

«Вона залишиться в Україні. А значить її не посадять на Батьківщині за інакодумство і за журналістські тексти», — додала Заліщук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мене затримали за змовою спецслужб» — казахська журналістка Жанара Ахмет

Нагадаємо, журналістку Жанару Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, затримали у Києві 22 жовтня 2017 року. Як розповів її адвокат Владислав Грищенко, журналістку затримали тому, що вона перебувала в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу за запитом Казахстану.

2 листопада 2017 року Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід для казахської опозиційної журналістки Жанари Ахмет у вигляді екстрадиційного арешту терміном на два місяці.

8 листопада 2017 року суд визнав незаконним тимчасовий арешт Жанари Ахмет. На той момент вона вже відбула під арештом 18 діб, до яких її засудили.

Жанара Ахмет була змушена втекти в Україну з Казахстану в березні 2017 року. На батьківщині проти неї порушили кілька справ, які Жанара вважає політично мотивованими.

Влада Казахстану інкримінує журналістці статті 177 Кримінального  кодексу — шахрайство. Захист наполягає на тому, що Жанара вже була на батьківщині засуджена за цією статтею і повторне покарання буде незаконним.

У Києві Ахмет живе разом з 9-річним сином.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утікла від переслідувань у Казахстані: Що відомо про затриману в Україні журналістку

Пов`язані новини