Журналісти програми «Схеми» повідомили про тиск та спроби зламати пошту після власного розслідування про відпочинок президента Петра Порошенка на Мальдівах.

Журналісти програми «Схеми» повідомили про тиск та спроби зламати пошту після власного розслідування про відпочинок президента Петра Порошенка на Мальдівах.

Про це журналіст «Схем» Михайло Ткач повідомив у Facebook.

«За цей тижень мені намагались ламати пошту, месенджери, присилали фейкові листи з фейковими платіжками, попереджали «по тобі працюють», була розгорнута кампанія по дискредитації провладною армією ботів і ломів. Це був дуже насичений тиждень тиску, тиждень, коли машина пропаганди влади працювала, не покладаючи рук. Тиждень маніпуляцій і образ», — написав він.

Ткач наголосив, що питання, які журналісти поставили у матеріалі і у запиті до президента Порошенка, так і залишились без відповіді.

Президент «Радіо Вільна Європа» та «Радіо Свобода» Том Кент виступив із заявою на захист програми «Схеми» і засудив спроби перешкодити їхній роботі, «дискредитувати чи залякати їх, в інтернеті чи будь-яким іншим чином».

«Група журналістів-розслідувачів «Схеми» відіграє критично важливу роль у виконанні нашої місії — здійснювати журналістську діяльність на підтримку демократії в Україні. Розслідування «Схем», як підтверджували численні експерти і яким присуджені міжнародні нагороди, є ретельними, точними, зваженими і достовірними й відповідають найвищим професійним журналістським стандартам», — йдеться у його заяві.

За словами президента Тома Кента, робота журналістів «Схем» сприяє здійсненню прагнень, які висловлюють українці, зокрема щодо боротьби з корупцією.

«Їхня робота є свідченням їхньої відданості своїй країні. У зв’язку з цим «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» засуджує будь-які спроби перешкодити їхнім зусиллям, дискредитувати чи залякати їх, в інтернеті чи будь-яким іншим способом», — наголосив він.

Раніше прес-служба Порошенка наголосила, що президент зустрічав Новий рік вдома, а потім відвідав «з метою короткого відпочинку» Мальдівські острови. Повідомлялось, що відпочинок за кордоном президент оплачував за власний кошт і це буде відображено в його декларації. 

Водночас журналісти програми «Схеми» виявили, що президент намагався приховати свою поїздку. Зокрема, за даними журналістів, родина Порошенка літала під чужими іменами. 

ЧИТАЙТЕ: Під час відпочинку на Мальдівах Порошенко орендував окремий острів.

Поділитись: