Лідера сепаратистської організації «Оплот» Євгена Жиліна могли вбити в рамках «зачистки» причетних до організації антимайдану та розстрілу Небесної Сотні.

Про це в коментарі Громадському повідомив старший прокурор Генеральної прокуратури України Олексій Донський.

«Євген Жилін «оброблявся», зокрема щодо подій, які пов’язані безпосередньо з розстрілом учасників Євромайдану. Там фігурує також ім’я Миколи Азарова», — сказав Донський.

Водночас прокурор наголосив, що ГПУ підтвердить інформацію про смерть Жиліна лише після перевірки його ДНК. «Адже це може бути інсинуацією в кращих традиціях Харківського УБОЗ-у, де він багато чому навчився», — вважає Донський.

Напередодні правозахисниця Марія Томак в ефірі Громадського також сказала, що Азарова та Жиліна координували одні й ті самі люди з Росії.

Нагадаємо, що ватажка сепаратистської організації «Оплот» Євгена Жиліна вбили в ресторані під Москвою. Інцидент стався в елітному селищі Горки-2 в Підмосков'ї.

Жилін у період грудня 2013 - лютого 2014 рік залучав до злочинів жителів Харкова, бійців «Оплоту», іноземних студентів з держав Закавказзя, які вчилися у вищих навчальних закладах Харкова й інших громадян. Також він періодично організовував виїзди таких осіб до Києва, аби ті влаштовували провокації проти учасників Євромайдану.

20 січня 2014 року Жилін організував поїздку з Харкова в Київ групи осіб чисельністю до 100 людей.

Безпосередньо перед виїздом автобусів він провів з людьми інструктаж, під час якого повідомив про можливість застосування щодо активістів Євромайдану фізичної сили.

Також лідер «Оплоту» підозрювався в незаконному викраденні людини, за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань з елементами катувань.

Поділитись: