Українське місто Житомир стало першим містом у Східній Європі, що анонсувало повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

Українське місто Житомир стало першим містом у Східній Європі, що анонсувало повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

У повідомленні йдеться про те, що міський голова Житомира Сергій Сухомлин та міжнародна неурядова організація 350.org підписали меморандум про співпрацю, який передбачає винесення рішення про енергетичний перехід на голосування сесією міської ради, розробку плану переходу міста на відновлювані джерела енергії, а також розробку першої в Україні кліматичної стратегії протягом наступного року.

«Ми працюємо над великою кількістю заходів з енергоефективності. Для нас також важливо зменшити рівень викидів CO2 у місті. Ведеться робота із переходу Житомира на LED-освітлення, термомодернізації об'єктів бюджетної сфери», — заявив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Також Сухомлин додав, що у місті вже розроблено муніципальний енергетичний план і напрацьовано 6 пріоритетів, одним з яких є «Зелене місто».

Представниця руху Юлія Мельник повідомила, що в найближчі 2 місяці про перехід на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року зможуть заявити ще кілька українських міст.

350.org — міжнародна неурядова екологічна організація, створена з метою привернення уваги широких верств громадськості до антропогенної зміни клімату та проблеми викиду в атмосферу величезних обсягів вуглекислого газу CO2 — одного з парникових газів.

Нагадаємо, у Кам’янці-Подільському завершується будівництво першої в України та третьої в Європі теплової біоелектростанції, потужністю 45 мегават.

/Юрій Ступень

Поділитись: