За підсумками 2019 року Національний банк України стягнув зі збанкрутілих банків 3,6 мільярда гривень заборгованості за кредитами рефінансування. Наразі ця заборгованість скоротилася до 44 мільярдів гривень.

Як повідомляють у прес-службі НБУ, найбільше коштів у рахунок погашення боргу отримали, продавши майно, яке власники збанкрутілих банків передавали Нацбанку у заставу. Так стягнули понад 2 мільярди гривень.

«Протягом 2019 року Національний банк погодив умови реалізації заставлених майнових прав за кредитними договорами із сукупною початковою ціною реалізації 62,50 млрд грн та об’єктів нерухомого майна із сукупною початковою ціною реалізації у розмірі 3,94 млрд грн», — зазначають в НБУ.

Серед найбільших боржників Нацбанку — збанкрутілі банки, що належали Костянтину Жеваго, Олегу Бахматюку та іншим. Наприкінці 2019 року суди ухвалили низку рішень на користь Нацбанку щодо боргів цих олігархів, а станом на початок 2020 року НБУ намагається стягнути з них майно.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що через суди намагаються повернути зі збанкрутілих банків 37 мільярдів гривень. При цьому, протягом 2018 року Нацбанк зміг погасити заборгованість збанкрутілих банків лише на 2,6 мільярда гривень.

Поділитись: