Життя / Соціальний захист

Злочини проти Хмельницького Майдану розслідуватиме заступник головного військового прокурора

Життя/Соціальний захист/Злочини проти Хмельницького Майдану розслідуватиме заступник головного військового прокурора
Зберегти
Вигляд
Кримінальну справу щодо стрілянини під будівлею СБУ у Хмельницькому, внаслідок якої загинули двоє активістів, розслідуватимуть під керівництвом першого заступника головного військового прокурора України Анатолія Матіоса — Сергія Долгополова.

Про це Громадському повідомив начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Він зазначив, що його управління вже оскаржило постанову генерального прокурора про зміну прокурора у провадженнях і подало заяву про злочин до НАБУ.

«Ми аргументуємо оскарження відсутністю передбачених законом підстав для зміни прокурора у провадженні і групи прокурорів. А фактично, на мою думку, із урахуванням попереднього «розслідування» військовою прокуратурою — це зроблено для нищення цієї справи», — сказав Горбатюк.

До 2016 року справу розслідувала військова прокуратура Західного регіону, втім після численних звернень потерпілих щодо неефективного процесу, за викриття злочину взявся департамент спеціальних розслідувань ГПУ, групу прокурорів очолила Юлія Малашич.

Під час роботи вони виявили порушення в розслідуванні військової прокуратури, що на їхню думку свідчило про небажання її представників встановлювати істину. Військовою прокуратурою, за даними департаменту спецрозслідувань, не були вилучені ключові речові докази, частина з них була втрачена або свідомо знищена, не допитано важливих свідків. Також саме військова прокуратура закрила справу стосовно тодішнього очільника управління СБУ Віктора Крайтора, який, за даними слідства, і давав вказівку стріляти.

Прокурори департаменту провели повторні та нові експертизи та вийшли на ймовірного стрілка — нинішнього працівника Центру спеціальних операцій «Альфа» Управління СБУ у Хмельницькій області Віталія Тарадая.

У червні 2018 року йому повідомили про підозру. Того ж місяця за указом генерального прокурора Юрія Луценка справу забрали у департаменту Горбатюка та передали військовій прокуратурі, департамент реорганізували в управління спеціальних розслідувань ГПУ, а Віталія Тарадая керівництво управління СБУ направило у відрядження до зони ООС, де він знаходиться донині. Повертати його назад керівництво силового відомства не вбачає потреби. Прокуратура оголосила підозрюваного у розшук.

Також прокурори та слідчі реорганізованого департаменту звертались до генерального прокурора з вимогою повернути їм справу, наголошуючи, що саме у військовій прокуратурі гальмували розслідування. Справу повернули слідчим управління спецрозслідувань, спочатку частково, згодом — повністю. Втім, групу прокурорів очолив перший заступник головного військового прокурора Анатолія Матіоса — Сергій Долгополов. Саме він тепер здійснюватиме контроль над слідчими.

Нагадаємо, у Хмельницькому 19 лютого 2014 року біля будівлі управління Служби безпеки України невідомі почали бити вікна у скляних дверях будівлі СБУ, через що силовикам віддали наказ застосувати зброю нібито через загрозу штурму. Унаслідок пострілів у натовп дві людини загинули та ще близько десятка дістали поранення.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Злочини проти хмельницького Майдану: хто покараний?

Раніше стало відомо, що військова прокуратура за три роки не вилучила одяг потерпілих у справі Хмельницького Майдану.

Пов`язані новини