Низка ЗМІ з посиланням на британський The Independent написали, що уряд Фінляндії має намір запровадити чотириденний робочий тиждень. Влада країни спростувала це твердження.

В оригінальній статті The Independent ідеться про те, що прем’єр-міністерка Фінляндії Сана Марін прихильно ставиться до ідеї запровадження чотириденного робочого тижня.

«Я вважаю, що люди заслуговують проводити більше часу зі своїми сім’ями, коханими, займаючись улюбленими заняттями або іншими справами в житті, як-от культурою», — цитує видання слова Марін, сказані на з’їзді її рідної Соціал-демократичної партії в серпні 2019 року.

The Independent уточнив, що йдеться не про політику уряду, однак завважив, що «підтримка [Марін] цього рішучого кроку (чотириденного робочого тижня — ред.) збільшує шанси того, що Фіннляндія зрештою стане останнім прикладом країни, яка провене експеримент зі скорочення робочих годин».

Низка ЗМІ подали особисту думку Марін — яку вона виголосила ще на посаді міністерки транспорту, а не глави уряду — як наміри влади.

За пошуковим запитом «Фінляндія чотириденний робочий тиждень» видає низку статей на різноманітних ресурсах
Фото:

Скриншот Google

Уряд Фінляндії офіційно їх спростував.

«У програмі уряду Фінляндії не згадується про чотириденний робочий тиждень. Це питання не стоїть на порядку денному уряду Фінляндії. Під час панельної дискусії минулого серпня на посаді міністерки транспорту прем’єр-міністерка Сана Марін побіжно згадала цю ідею, після чого вона не набула подальшого розвитку», — йдеться в повідомленні уряду країни.

Нагадаємо, 10 грудня прем’єр-міністеркою Фінляндії стала 34-річна Санна Марін — сьогодні вона є наймолодшою главою уряду у світі. Лідери коаліційних партій у країні — також жінки.

Поділитись: