«Змогли навіть багі переобладнати на реанімобіль». Як працюють СТО «Бош Авто Сервіс» в умовах війни росії проти України

З першого дня повномасштабного вторгнення директор станції техобслуговування «Бош Авто Сервіс “СТО Універсальна”» Віталій Глухенький чітко вирішив: покине рідне Запоріжжя тільки в разі окупації. Його СТО не працювала лише перші тижні великої війни, а потім він знову її відкрив. «Всі ми люди, всім страшно, всі хочуть жити. Але в такі часи й кожен на своєму місці потрібен. Хтось, хто буде виконувати ту роботу, в якій є потреба».
«Не вірив, що у 21 столітті можливе таке божевілля»
До заснування свого бізнесу Віталій працював на автотранспортному підприємстві, яке займалося пасажирськими перевезеннями. Коли на початку 2000-х люди масово почали купували свої автівки, чоловік почав ремонтувати машини, бо це стало прибутковішим за перевезення.
До 24 лютого в «СТО Універсальна» Глухенького було понад півтора десятка працівників. У перший день війни автосервіс працював без особливих змін. Але з першим вибухом ракет вони усвідомили, що все серйозно і «треба якось з цим жити».
«Ми працювали, намагалися усміхатися, але розуміли, що у всіх думки були зайняті іншим», — каже підприємець.

У наступні тижні більшість працівників роз'їхалися: за кордон чи на захід країни. Хтось став військовим. У перші тижні була повна невизначеність. Був випадок, коли працівник СТО виїхав у ту частину Запорізької області, яку згодом захопили росіяни. До моменту, коли він вибрався звідти й знову вийшов на роботу, минуло два місяці.
«Я прийняв рішення, що виїду тільки у випадку, якщо Запоріжжя буде окуповане. Своїм співробітникам сказав: в усіх сім'ї, ви вирішуйте. Кому треба, виїжджайте, хто може залишитись — стаємо до праці», — каже Глухенький.
Віталій зрозумів, що треба щось робити на своєму фронті. Станція техобслуговування знову запрацювала. «Не в тому обсязі, звичайно, що до війни, але поступово повертаємось до попередніх потужностей». Не покидати свій, не менш важливий фронт керівника мотивувало «бажання наблизити той час, коли ми переможемо в цій безглуздій війні».
З часом у «СТО Універсальна» з’явилися нові кваліфіковані працівники. Серед них ті, хто мав аналогічний бізнес на території, яка зараз тимчасово окупована, але був змушений закрити його і виїхати.

Роблять все, але не на всі послуги є попит
Мережа СТО «Бош Авто Сервіс» охоплює понад сотню станцій на всій території України, окрім тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей і Криму. Це одна з найбільших мереж СТО в країні. «Бош Авто Сервіс “СТО Універсальна”» є членами мережі з 2012 року.
До 24 лютого станції техобслуговування «Бош Авто Сервіс» надавали повний пакет послуг: від заміни масла у двигуні до повної діагностики перед продажем. Зараз, каже Віталій, це теж не проблема, однак клієнтам не всі послуги потрібні.
«З точки зору економії коштів та у зв'язку з невизначеністю, більшість людей не замовляють, наприклад, капітальних ремонтів. Ми не робимо їх не тому, що не можемо, а тому, що практично немає попиту. З усіх послуг клієнти замовляють те, що необхідно зробити вже, бо інакше машина не поїде», — пояснює Віталій.
Змінилися й замовники. У перші тижні вторгнення росії в Україну, частина клієнтів Віталія вимушено виїхала із Запоріжжя. На їхнє місце прибули переселенці з тимчасово окупованих територій. Вони й стали новими клієнтами «СТО Універсальна». І автосервіс повернувся до тогорічних обсягів роботи.
Віталій каже, свою роль зіграла й стабільна підтримка «Бош Авто Сервіс». Вони допомагають із просуванням на ринку. Також за сприяння компанії, станціям техобслуговування безплатно продовжили користування програмним забезпеченням, вартість якого складає 1000-1500 євро на рік. Крім того, «Бош Авто Сервіс» створила фонд допомоги працівникам, які найбільше постраждали від війни, та СТО, які зазнали значних втрат через вторгнення.

«Треба на “вже”. І ми робимо»
Майже десять місяців війни суттєво галузь ремонту автомобілів не змінили, каже підприємець. З особливого — частіше доводиться ремонтувати «швидкі» та автомобілі нацгвардії. Такі послуги стараються надати безплатно або за собівартістю.
Ускладнюють роботу часті відключення світла та перебої інтернет-зв'язку, які виникли через обстріли енергетичних об'єктів. Однак, каже Віталій, це їх не зупиняє, адже основні завдання вони можуть виконувати майже в будь-яких умовах. Керівник переконаний: проблеми підприємства у порівнянні зі складнощами військових взагалі ніщо.
Утім, за його словами, війна змушує знаходити нестандартні рішення в умовах обмеженого часу. Особливо, коли йдеться про виживання.
«Бувало, зверталися хлопці, яким треба переобладнати багі на реанімобіль. На “вже”. І ми робимо. Бо це питання життя і смерті. Нам було б складно це зробити до 24 лютого. Але не зараз».
Матеріал опублікований на правах реклами.
- Поділитися: