Фото:

Four Paws / Twitter

Слона на ймення Кааван із зоопарку пакистанського міста Ісламабад, де він прожив понад 35 років, дозволили вивезти в інше місце. Так зоозахисники хочуть покращити здоров’я тварини, хоча на це піде не один рік. Про це повідомляє Associated Press.

Кааван понад 35 років жив у зоопарку Маргазар. Його в травні 2020 року закрили рішення суду через «системне недбальство» щодо тварин. Відтоді зоозахисники з міжнародної організації «Чотири лапи» на запрошення влади Пакистану намагалися врятувати тамтешніх тварин.

Частину з них намагалися вивезти в більш придатне місце для життя. Утім для цього треба впевнитися, що тварина має достатньо міцне здоров’я, аби пережити транспортування.

Фото:

Four Paws / Twitter

Історія Каавана — в дечому особлива, чим і привернула увагу зоозахисників. У 2012 році померла його партнерка, після чого слон почав страждати від самотності. Він годинами міг хитати головою з боку в бік через знудження. Ще з 2016 року активісти намагалися врятувати Каавана із зоопарку, але даремно. Після ж його закриття в них з’явилася така можливість.

Медогляд показав, що слон має не лише психологічні, а й фізичні проблеми: попри недоїдання, в нього є зайва вага; нігті на його ногах потріскалися, а ступні поранилися через відсутність покриття на підлозі у вольєрі, де він перебував. Утім здоров’я тварини достатньо міцне, аби дозволити її перевезення, вирішили зоозахисники.

Фото:

Four Paws / Twitter

Після закриття зоопарку Кааван перебував у невеликом тісному вольєрі. Тепер же він знайде новий дім — найімовірніше, в Камбоджі, кажуть в організації «Чотири лапи». Але для того, аби залікувати душевні та фізичні травми Каавана, знадобиться не один рік.

Про здоров'я слонів вирішили потурбуватися і у зоопарку Варшави: там трьом африканським слонам даватимуть медичний канабіс і впродовж двох років перевірятимуть, чи знижує марихуана рівень стресу у тварин. У разі позитивних результатів канабіс спробують давати іншим тваринам, які живуть у неволі.

Поділитись: