ENRU

Зняття з розшуку Інтерполу не вплине на суд над Януковичем – ГПУ

Рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку екс-президента України Віктора Януковича та колишніх посадовців з його оточення свідчать про недосконалість українського законодавства, але це не вплине на судовий процес над самим Януковичем.

Так прокоментував відповідні рішення Інтерполу заступник генпрокурора Євген Єнін.

«Зазначені рішення Інтерполу не мають жодного значення для початку судового процесу з обвинуваченням Януковича у державній зраді, що розпочнеться 4 травня», – написав він.

За його словами, ці рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку представників режиму Януковича пов’язані, перш за все, з недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України в частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Зокрема, ухвала судів про дозвіл на затримання з метою приводу до суду для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не вважається ухвалою про тримання підозрюваного/обвинувачуваного під вартою. Відповідно, згідно з правилами Інтерполу, особу щодо якої не обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не може бути оголошено в міжнародний розшук», – зауважив заступник генпрокурора.

Підготовче засідання у справі про держзраду екс-президента Януковича розпочнеться в Оболонському районному суді Києва 4 травня о 10:00.

Нагадаємо, 3 травня прес-секретар Януковича Юрій Кірасір повідомив, що Інтерпол документально підтвердив, що зняв з розшуку колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра. В Нацполіції також підтвердили зняття.

Інтерпол оголосив у розшук Віктора Януковича у січні 2015 року, але згодом скасував оголошення про розшук Януковича через оскарження захисту. 

У свою чергу, в ГПУ заявляють про намір оскаржити рішення Інтерполу про зняття Януковича з розшуку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram