Держава не повинна примусово знижувати розмір «зеленого» тарифу для електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах енергії, адже таке рішення призведе до миттєвих арбітражів.

Про це повідомила старша банкірка департаменту енергетики Європейського банку реконструкції та розвитку Ольга Єреміна під час свого виступу на міжнародному інвестиційному форумі щодо відновлювальної енергетики, передає «Інтерфакс-Україна».

«Головний принцип, який необхідно відобразити — всі зміни буде запропоновано інвесторам на добровільній основі, щоб будь-яка реструктуризація не була примусовою», — повідомила Єреміна.

Вона додала, що у разі, якщо держава спробує змінити «зелені» тарифи для інвесторів «заднім числом», то миттєво отримає численні позови до арбітражів.

«Є досвід інших країн, які будуть платити штрафні санкції за подібні ситуації», — додала представниця ЄБРР.

Зазначимо, що енергія, яку виробляють в Україні «зелені» електростанції (вітрові та сонячні електростанції) продається за «зеленим» тарифом, який в Україні один з найвищих у Європі. Напередодні в уряді запропонували інвесторам добровільно погодитися на зниження цього тарифу.

Зазначимо, що зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

В умовах ринку електроенергії, «зелені тарифи» електростанціям виплачує компанія Гарантований покупець. Вона ж викуповує електроенергію в Енергоатому та Укргідроенерго, перепродаючи її населенню за фіксованим тарифом. Через зависокий «зелений» тариф Гарантований покупець зазнає збитків, а у його платіжному балансі формується дефіцит.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

Водночас в уряді повідомили, що не планують змінювати умов для «зелених» інвесторам «заднім числом».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile